Rowerem na Szrenicę. Kaliszanie zdobyli Karkonosze

W niedzielę w Szklarskiej Porębie odbył się coroczny wyścig MTB „Rowerem na Szrenicę”. W stawce ponad 100 zawodników nie zabrakło kolarzy Kaliskiej Grupy Kolarskiej 29R i ERKA Team MTB. Najwyżej spośród nich sklasyfikowani zostali Patryk Świerblewski i Mateusz Różański.

W tej cyklicznej imprezie wystartowało 106 kolarzy MTB z całej Polski. Wyruszyli oni ze Szklarskiej Poręby, a finiszowali na szczycie Szrenicy. Do przejechania mieli 22 kilometry. Trasa uważana jest za najtrudniejszy w Polsce podjazd. Najlepszym pokonanie go zajęło w tym roku nieco ponad godzinę.

W stawce uczestników nie zabrakło zawodników Kaliskiej Grupy Kolarskiej 29R. Najwyżej spośród nich, na 13. miejscu, sklasyfikowany został Mateusz Różański, dla którego to najlepszy wynik w sezonie. – 15 lat temu wjechałem na Śnieżkę, teraz udało się na Szrenicę. Można powiedzieć, że Karkonosze zostały zdobyte – mówi nam Mateusz Różański, który w kategorii M30 uplasował się na szóstej lokacie.

Do mety dojechali ponadto jego koledzy z drużyny – Maciej Betka (39. open, 14. w M40), Marcin Graczykowski (40. open, 15. w M30), Tomasz Irzykowski (65. open, 26. w M40) i Piotr Wojtaszek (97. open, 39. w M40).

W Karkonoszach świetnie radzili sobie również kolarze innej kaliskiej grupy – ERKA Team MTB. Doskonałe piąte miejsce w kategorii open zajął Patryk Świerblewski (4. w M20), 19. był Jarosław Gąsiorowski (8. w M30), a 27. Mateusz Staszak (7. w M20).