Młoda kaliszanka wicemistrzynią Polski w windsurfingu

Znakomity występ w Mistrzostwach Polski Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu zanotowała kaliszanka Maria Rudowicz. Młoda zawodniczka UJKS Szturwał zdobyła srebrny medal w klasie Techno 4,0.

Regaty odbyły się w ubiegłym tygodniu na Jeziorze Tałty w miejscowości Stare Sady. Przez trzy dni rozegrano dziewięć wyścigów przy średnim i słabym wietrze. O mistrzowskie medale w klasach BIC rywalizowali zawodnicy ze wszystkich czołowych klubów w Polsce. Na starcie nie zabrakło przedstawicieli kaliskiego UJKS Szturwał.

Spośród podopiecznych Marty Jackowskiej najlepiej spisała się Maria Rudowicz. Mimo że była najmłodszą zawodniczką całych regat, dzielnie walczyła z bardziej doświadczonymi rywalkami. Wysokie lokaty w poszczególnych wyścigach wywindowały ją w końcowej klasyfikacji klasy Techno 4,0 w kategorii do lat 12 na drugie miejsce. Tym samym zakończyła zawody z tytułem wicemistrzyni Polski!

– Po pierwszym dniu Marysia w swoim ulubionym silniejszym wietrze była bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie wyścigi. W kategorii do 12 roku życia uległa jedynie zawodniczce z Sopockiego Klubu Żeglarskiego – mówi Monika Niewiadomska, komandor UJKS Szturwał Kalisz.

Pozostałe kaliszanki również plasowały się na wysokich lokatach. W klasie Techno 5,8 w kategorii do lat 13 szósta była Wiktoria Wojciechowska, natomiast dziewiąte miejsce w klasie Techno 4,0 do lat 13 zajęła Gabriela Rudyk. Szkolenie w klubie Szturwał wspierane jest przez Miasto Kalisz.