Podpisy złożone. Prace mogą ruszać. I wszyscy sa pewni, że to jedna z wazniejszych inwestycji w powiecie jarocińskim w ostatnich latach. - To historyczny moment dla naszego szpitala. Rozbudowa była konieczna, bo przyzwoite warunki do leczenia należą się naszym pacjentom. Ważny jest również komfort pracy dla personelu. Mam nadzieję, że za obiecane przez wykonawcę 11 miesięcy zobaczymy efekty. Przy okazji prosiłbym też o cierpliwość tych, którzy będą korzystali w tym czasie z usług placówki. Mogą pojawić się pewne utrudnienia, ale konsorcjum zapewnia, że zrobi wszystko, aby były one jak najmniej uciążliwe. - powiedział Leszek Mazurek, prezes szpitala.
Pieniądze na rozbudowę pochodzą z obligacji i jest to kwota 6.100.000 zł. Kolejne 3.000.000 zł. pochodzą z kredytu, którego placówce udzielił bank PKO S.A. - Budowa rozpocznie się w pierwszych dniach października i z niecierpliwością będziemy oczekiwali jej końca. Bardzo się cieszę, że udało nam się do tego doprowadzić. Szpital ma mieć nie tylko przyjazny i świetnie wykwalifikowany personel. Musi być też miejscem przyjaznym przede wszystkim pacjentom. A rozbudowa w tym na pewno pomoże, bo bezdyskusyjnie poprawią się warunki pobytu dla chorych - uważa Stanisław Martuzalski, członek zarządu Powiatu Jarocińskiego.
W skład konsorcjum powołanego do realizacji zadania wchodzą trzy spółki: Lider - Heli Factor Sp. z o.o., Erekta Budownictwo Sp. z o.o. oraz EREKTA Budownictwo Specjalistyczne Sp. z o.o Konsorcjum dysponuje kadrą ponad 30 wykwalifikowanych pracowników.- Konstrukcja budynku zostanie objęta 10 letnim okresem gwarancyjnym, roboty wykończeniowe 4 letnim, natomiast gwarancja na urządzenia zostanie udzielona na 3 lata. Spółka HELI FACTOR w ramach projektu dla Szpitala Powiatowego w Jarocinie jest odpowiedzialna za całość prac elektrycznych, elektroenergetycznych i teletechnicznych a także koordynuje prace konsorcjum. To nie pierwszy kontrakt tego zespołu. Pracownicy konsorcjantów współpracują ze sobą już od kilku lat realizując prestiżowe obiekty w całej Polsce. Spółki wykonywała już kontrakty dla szpitali. Wdrożenia na tego typu obiektach są dużo bardziej skomplikowane, ponieważ zazwyczaj prace odbywają się w funkcjonującym całą dobę obiekcie. Remontowana lub rozbudowywana część jest wyłączona z użytku, ale wykonawcy muszą restrykcyjnie przestrzegać zasad poruszania się po budynku i terenie zewnętrznym. Wszelkie dostawy materiałów również nie mogą zaburzać pracy jednostek - podkreślali przedstawiciele wykonawców.
O tym, która firma będzie zajmowała się rozbudową i przebudową jarocińskiego szpitala było wiadomo w pierwszej połowie września. Przetarg wygrało warszawskie konsorcjum Heli Factor, które zobowiązało się, że po upływie 11 miesięcy od momentu wejścia na plac budowy wykona wszystkie roboty i obiekt będzie gotowy do użytku.
Przypomnijmy- prace budowlane będą polegały na nadbudowie i rozbudowie budynku obecnego oddziału wewnętrznego ( interny ) i łącznika. Obecnie budynek jest dwukondygnacyjny – parter i pierwsze piętro, gdzie znajduje się Oddział Chorób Wewnętrznych. Nadbudowa będzie polegała na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie już istniejących . Natomiast dzięki rozbudowie powstanie nowy, trzykondygnacyjny obiekt w postaci nadwieszenia połączonego z częścią nadbudowywaną. Na tzw. niskim parterze znajdzie się laboratorium szpitalne wraz z pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie ulokowany zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Pierwsze piętro będzie należało do oddziału ginekologicznego. Na dziedzińcu wewnętrznym między budynkiem głównym i oddziału wewnętrznego podlegającego modernizacji przewidziano kaplicę przyszpitalną. Kaplica powstanie nad istniejącymi piwnicami.
AW, Szpital Powiatowy w Jarocinie
Napisz komentarz
Komentarze