Powalczyli z Ostrovią ZDJĘCIA

Pierwszej porażki w rozgrywkach wielkopolskiej ligi juniorów młodszych doznali szczypiorniści UKS Nike Kalisz. W środę, mimo walecznej postawy, ulegli Ostrovii 23:29.

Podopieczni Mateusza Różańskiego byli przed derbowym starciem niepokonani, ale zdawali sobie sprawę, że zmierzą się z bardzo mocnym przeciwnikiem. Ostrovia to czwarty zespół w Polsce w kategorii młodzików. Ta sama ekipa z powodzeniem rywalizuje teraz w wyższej kategorii wiekowej. Swój potencjał potwierdziła w środę w hali na Zagorzynku. Nim pojedynek na dobre się rozkręcił, przyjezdni prowadzili 6:1 i zmusili kaliskiego szkoleniowca do poproszenia o czas. Potem gospodarze ustabilizowali grę i do przerwy przegrywali 9:16. W drugiej połowie podkręcili jeszcze tempo i zaczęli odrabiać straty. W pewnym momencie doszli faworyzowanego przeciwnika na dwie bramki. Spora w tym zasługa świetnie broniącego Adama Lipickiego. Ostrowianie nie pozwolili jednak na więcej. Ostatecznie zwyciężyli 29:23.

Dla ekipy UKS Nike to pierwsza przegrana w tym sezonie. Wcześniej zanotowała ona trzy zwycięstwa. O kolejne powalczy w środę we Włoszakowicach.