Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ale wsie...

Sołectwa mają potencjał. Udowadniają to mieszkańcy gminy Przygodzice, którzy od lat biorą udział w konkursie promującym przedsiębiorczość. W tegorocznej edycji uczestniczyło 7 wsi. Najlepsze projekty oceniła komisja konkursowa, która wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach

W kategorii do 500 mieszkańców konkurs zdominowała Topola Wielka, a w kategorii wsi powyżej 500 mieszkańców - Dębnica. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie pomysłu na wieś z uwypukleniem roli sołtysa oraz wzajemnych relacji mieszkańców i realizowanych przez nich przedsięwzięć. Wszystko to miało zostać zawarte w ocenianej prezentacji multimedialnej. - Premiujemy co roku najlepsze i najciekawsze sołeckie inicjatywy, a także przykłady oddolnego czynu społecznego - mówi wójt Krzysztof Rasiak. -Przyglądamy się zaangażowaniu wiejskich stowarzyszeń, pomysłom na pozyskiwanie wsparcia ze źródeł zewnętrznych oraz aktywizacji i integracji mieszkańców. Stwarzamy tym samym gminną przestrzeń do realizacji nowych pomysłów.
Sołtys Topoli Wielkiej Aleksander Pietrzak uważa, że siła każdej społeczności leży w jedności. Przyznaje też, że większość mieszkańców Topoli chętnie angażuje się we wszelkiego rodzaju inicjatywy, mające na celu rozwój miejscowości. - Razem dbamy o estetykę wsi i naszą salę wiejską - mówi, dedykując wygraną właśnie swoim krajanom.

Poważnie i odpowiedzialnie traktuje swoje zadania także sołtys Dębnicy Ryszard Wróbel, cieszący się od lat niesłabnącym szacunkiem i poparciem wyborców.

W gminie Przygodzice jest 14 sołectw: Antonin, Bogufałów, Czarnylas, Dębnica, Chynowa, Hetmanów, Janków Przygodzki, Ludwików, Przygodzice, Przygodziczki, Smardów, Topola-Osiedle, Topola Wielka i Wysocko Małe. 

Budżet tegorocznego konkursu wyniósł 10 tys. zł. Zwycięzcy zainkasowali po 2 tys. zł. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w trakcie 31. Sesji Rady Gminy Przygodzice.

WYNIKI:

Kategoria sołectw do 500. mieszkańców:

Topola Wielka (bon o wartości 2 tys. zł).
Ludiwków ( bon o wartości 1,5 tys. zł).
Hetmanów (bon o wartości 1 tys. zł).
Wyróżnienie - Przygodziczki (bon o wartości 500 zł).

 

Kategoria sołectw powyżej 500. mieszkańców:

Dębnica (bon o wartości 2 tys. zł).
Janków Przygodzki (bon o wartości 1,5 tys. zł).
Przygodzice (bon o wartości 1 tys. zł).
Wyróżnienie - Czarnylas (bon o wartości 500 zł).
Zaprezentowała się również Chynowa, która otrzymała dyplom - podziękowanie.

Przed rokiem za "najaktywniejsze wsie" uznano Janków Przygodzki i Ludwików.

AW, UG w Przygodzicach


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: 1°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 19 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: szoferTreść komentarza: Uważam że w złą pogodę w szarugę ludzie ubraniu ciemne szaty przechodzący przez zebry są czasem mało widoczni, powinni mieć białe, lub żólte opaski odblaskowe.Data dodania komentarza: 15.01.2025, 01:20Źródło komentarza: „Prawie by mnie potrąciło”. Piesi kontra kierowcyAutor komentarza: LokTreść komentarza: Male przypomnienie- kontrakt z Koreańczykami nie podpisał PIS. A dokładnie to podpisał na produkcję w Korei a nie w PL, więc sam się zaorałeś niewiedząData dodania komentarza: 14.01.2025, 21:00Źródło komentarza: „Pancerna Wielkopolska” pod znakiem zapytania. Co z czołgiem K2?Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Ta nauczycielka pośrodku, blondynka ze srebrnymi zawieszkami na prawej dłoni - przepiękna kobieta, te uczennice się kryją przy niejData dodania komentarza: 14.01.2025, 20:54Źródło komentarza: Zabawa do białego rana! Studniówka V LO ZDJĘCIAAutor komentarza: PsylockTreść komentarza: Koreańskie czołgi i tak są lepszym zakupem niż pchanie się w leopardy... mało tego Czechy i Słowacja rezygnują z zakupu leopardów A8 ponieważ koszt jednej sztuki wynosi prawie 20milionów euro gdzie my za 1 abramsa płaciliśmy ok. 9milionów, tworzenie produkcji w Polsce nawet większym kosztem zakupu z czasem zwróci nam się w postaci wiedzy i zdobytemu doświadczeniu w budowie, wystarczy spojrzeć na Turcje która zaczyna już budowę własnego czołgu Altay. Kolejną kwestią jest dostępność czołgów bo K2GF dostaliśmy ogromną ilość w krótkim czasie gdzie kraje które się zdecydowały na Leo2A8 muszą czekać parę lat żeby otrzymać 1-2 bataliony czołgów. Gadanie też że K2 się nie nadaje na nasze warunki jest mocno na wyrost, prawdą jest że ma gorszy pancerz od Abramsa ale nie odbiega zbyt mocno od leopardó, oba te czołgi (Abrams i K2) będą wyposażane w ochronę HardKillData dodania komentarza: 14.01.2025, 18:15Źródło komentarza: „Pancerna Wielkopolska” pod znakiem zapytania. Co z czołgiem K2?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama