Organizatorzy olimpiady przygotowali test jednokrotnego wyboru zawierający pytania z dziedziny bezpieczeństwa. Dotyczyły m. in. zagadnień odnoszących się do pracy strażników miejskich, użycia środków przymusu bezpośredniego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, spraw o wykroczenia, sytuacji kryzysowych, postępowania w sprawach nieletnich, a także przepisów prawa. - Uczestnicy zmagający się z testami jednogłośnie oświadczyli, iż niektóre zagadnienia były łatwe, natomiast z częścią pytań mieli spore kłopoty. W czwartek w Poznaniu specjalnie powołana komisja dokona przeliczenia wypełnionych arkuszy. Następnie zostanie wyłoniona grupa 100 najlepszych uczniów, którzy przystąpią do kolejnego etapu olimpiady – informuje Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej Kalisza.
Drugi etap, czyli rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru, odbędzie się w dniu 22 stycznia 2018 roku. Najlepsi dostaną się do finału, w którym będą musieli wykazać się własną inicjatywą, nie tylko proponując, ale przede wszystkim wdrażając w życie rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo swojej najbliższej okolicy.
Dla wszystkich laureatów organizatorzy oraz sponsorzy przygotowali atrakcyjne nagrody. Zwycięzca olimpiady otrzyma indeks z opłaconym czesnym studiów licencjackich na kierunku bezpieczeństwo w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
MIK, fot. SMK
Napisz komentarz
Komentarze