Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dni Irlandii w Kaliszu PROGRAM

W tę sobotę kaliski ratusz będzie… zielony, a przez cały weekend w CKiS królowały będą irlandzka muzyka i taniec. To będą Dni Świętego Patryka. Główne wydarzenia odbywają się 17 i 18 marca, ale na artystyczne warsztaty można wybrać się za tydzień.
Dni Irlandii w Kaliszu PROGRAM

Dzień św. Patryka obchodzony był w Kaliszu po raz pierwszy w roku 2000. Przez 17 lat organizowane w jego ramach imprezy cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem, choć nie miały dużego rozmachu. „Być może uda się nasz ratusz oświetlić na zielono” – zapowiadał w zeszłym roku Leszek Ziąbka, jeden z pomysłodawców i słowa dotrzymał. W najbliższą sobotę, 17 marca, tuż po zmroku, elewacja magistratu zmieni kolor na zielony i w ten sposób Kalisz – w ramach projektu Global Greening – dołączy do kilkunastu polskich miast światowej kampanii. Kolor zmienią także słynne obiekty: Empire State Building w Nowym Jorku, wodospad Niagara, Bazylika Sacré-Cœur w Paryżu, Krzywa Wieża w Pizie, Opera w Sydney.

Wydarzenia w ramach Dni Św. Patryka w Kaliszu

14 marca – rozstrzygnięto konkurs plastyczny MAGICZNA IRLANDIA w Młodzieżowym Domu Kultury

16 marca – prezentacja multimedialna MOJA ZIELONA WYSPA, Leszek Ziąbka & Damian Miksa w Cafe Calisia, godz. 18.00

17 marca –  koncert SCHOOL JAZZ MESSENGERS w CKiS

18 marca – widowisko muzyczno-taneczne CARRANTUOHILL & SALAKE – muzyka i taniec irlandzki  w CKiS

23 marca – spotkanie z Justyną Schramm, zajęcia edukacyjne IRLANDIA w MOZK, w godz. 9.00 – 13.00

– warsztaty plastyczne i taneczne w CKiS

SCHOOL JAZZ MASSENGERS – sobota, 17 marca, 18.00

Koncert to ciekawe połączenie muzyki inspirowanej folklorem irlandzkim, żydowskim i jazzem. School Jazz Messengers to zespół działający przy Niepublicznym Gimnazjum Edukator (obecnie Niepubliczna Szkoła Podstawowa Edukator) W skład zespołu wchodzą uczniowie i absolwenci tej szkoły oraz uczniowie III LO w Kaliszu i Gimnazjum nr 2 (obecnie Szkoła Podstawowa nr 3). Zespół wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej (Miles Davies, Pat Metheny, Ray Charles, Wheater Report, E.S.T – trio i in.) oraz własne kompozycje. Aktualny skład zespołu to: Zuzanna Olszanowska, Daria Bączyk, Krzysztof Hadrych, Michał Judasz, Michał Ochocki, Jacek Poziemski, Mateusz Machaj. W koncercie wezmą udział również goście – przyjaciele zespołu… Kierownikiem artystycznym i opiekunem jest Andrzej Dziedziak. Koncertowi towarzyszyło będzie stoisko „Wakacje.pl – Kalisz”, gdzie dowiesz się wszystkiego na temat podróży do Irlandii.

CARRANTUOHILL & SALAKE – niedziela, 18 marca, 17.00

CARRANTUOHILL uznawany jest za jeden z najlepszych zespołów w Europie w gatunku muzyki celtyckiej. Koncerty zespołu to barwne widowiska muzyczne, często wzbogacane pokazami tańca irlandzkiego w wykonaniu najlepszych tancerzy zarówno z Polski, jak i z Irlandii. W Kaliszu zagości zespół taneczny SALAKE... Muzycy zespołu Carrantuohill wykorzystują w swej twórczości bardzo stylowe instrumentarium: skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna, poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową… i o celtyckiej muzyce wiedzą… prawie wszystko.

SALAKE. Taniec irlandzki jest ich główną i podstawową techniką taneczną, chociaż często łączą z nią inne style taneczne lub formy teatralne, dzięki czemu tworzą niespotykane widowiska taneczno-teatralne i spektakle taneczne… Przez ponad 20 lat istnienia Zespołu Form Tanecznych Salake oraz Akademii Tańca Salake można odnotować wiele ich sukcesów. Do najbardziej spektakularnych osiągnięć zespołu należą: dwukrotny tytuł mistrza świata w stepie, w swojej kategorii, na zawodach DanceWorldCup 2006 w Faro oraz 2010 na Sardynii, gdzie zespół otrzymał również puchar mistrza mistrzów, na uroczystej gali, mierząc swoje siły z ponad tysiącem uczestników z całego świata.

POZNAJ ZIELONĄ WYSPĘ – piątek, 23 marca, 9.00-13.00

Spotkanie z Justyną Schramm, zajęcia edukacyjne w ramach projektu Fundacji „IRLANDIA w szkole” w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej. To współzałożyciel i Wiceprezes Zarządu Fundacji Kultury Irlandzkiej, absolwentka Wydziału Historii UAM, która jest koordynatorem działań edukacyjnych Fundacji: projektów „Irlandia w szkole” i „Z Seanem przez świat”, miłośniczka Irlandii, książek i jazdy konnej.

WARSZTATY ŚW. PATRYKA – piątek, 23 marca

Propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych wieńcząca Dni Irlandii w Kaliszu. To wspólne przedsięwzięcie Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Zajęcia:

Pt. 23.03. godz.: 16:00

Pt. 23.03. godz.: 18:00

Pt. 23.03. godz.: 20:00

Zapisy - Dział Artystyczny (tel. 62 76 52 545)

godz. 16.00 - Wyprawa na Zieloną Wyspę

warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat

Użyjmy wyobraźni, by przenieść się do Irlandii  – miejsca zamieszkania olbrzymów, rzek wypełnionych łososiami mądrości, podziemnego świata wróżek i skrzatów pilnujących złota na końcu tęczy. W czasie warsztatów dzieci będą miały możliwość nie tylko poznać najbardziej znane irlandzkie legendy, ale także między innymi stworzyć garnek wypełniony złotymi monetami i tęczę dla skrzata. Warsztaty poprowadzi Justyna Mazurek-Schramm.

godz. 18.00 - W poszukiwaniu Ducha Tańca Irlandzkiego

warsztaty taneczno-muzyczne dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat

Podczas warsztatu dzieci zapoznają się w formie zabawy i opowieści z historią tańca i muzyki irlandzkiej oraz podstawowymi krokami tańca irlandzkiego i stepu irlandzkiego. Co ze sobą zabrać? Miękkie obuwie (baletki, lekkie trampki lub grube skarpety) oraz wygodny strój, niekrępujący ruchów.

 godz. 20.00 - SOFTSHOES (miękkie buty) – od podstaw

warsztaty tańca irlandzkiego dla młodzieży i dorosłych

Płyń lekko i z gracją pośród dźwięków magicznej muzyki z Zielonej Wyspy! Podczas warsztatu poznasz  podstawy techniki tańca irlandzkiego (m.in. postawę w tańcu irlandzkim, pozycje stóp). Poznasz także podstawowe kroki (polki, siódemki, trójki, point). Połączysz poznane kroki w proste sekwencje solowe, ale także zapoznasz się z grupowymi tańcami ceili, które są doskonałym sposobem na uczenie się techniki podstawowych kroków, jak również poprawę kondycji fizycznej. Zajęcia będą doskonałą okazją do „zaprzyjaźnienia się” z różnorodną muzyką irlandzką. Co zabrać ze sobą?  Wygodny strój, niekrępujący ruchów, baletki, lekkie trampki lub grube skarpety.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Mak. Taniec irlandzki i muzyka irlandzka fascynują ją od 2004 r. W latach 2009-2016 związana jako instruktor z An Coimisiún le Rincí Gaelacha (Komisją Tańca Irlandzkiego w Dublinie) przygotowywała tancerzy do irlandzkich zawodów tanecznych. Uczestniczka licznych warsztatów z polskimi i zagranicznymi nauczycielami i artystami, takimi jak:  Colin Dunne,  Shane McAvinchey, Michael Ryan,  Anne Marie Cunningham, Isobel Cunningham,  Lisa Delaney,  Stephen Scariff,  Anna Tillak. Uczestniczka  Blas Summer School of Traditional Irish Music and Dance, organizowanej przez  Uniwersytet w Limerick. W latach 2005-2017 tancerka, choreograf i koordynatorka prac zespołu tańca irlandzkiego Celtica z Poznania. W ramach założonego przez siebie w 2012 r. Studia Tańca EtnoBalans oraz indywidualnej praktyki prowadzi regularne kursy oraz cykliczne warsztaty tańca irlandzkiego w Poznaniu i innych miastach w Polsce. Jej drugą wielką pasją jest step amerykański. Poszerza swoje umiejętności, odwiedzając warsztaty i festiwale, m.in. Stockholm Tap Dance Festival oraz czerpiąc inspirację ze stepu irlandzkiego i eksperymentując z różnymi kombinacjami rytmicznymi. Od 2010 r. posiada tytuł instruktora tańca sportowego zdobyty na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Przez kilka lat związana także ze  Studiem Tańca Romy Jakubowskiej, w ramach którego prowadziła zajęcia z młodymi adeptami tańca w oparciu o autorski program Romy “Zabawa w taniec”. Zainteresowana również tańcem współczesnym oraz technikami pracy z ciałem zorientowanymi na poszerzanie świadomości. Uczy się gry na bodhranie (irlandzkim bębnie) oraz gitarze. Aktualnie mieszka w Berlinie, gdzie prowadzi dalsze poszukiwania swojej tanecznej drogi i rozwija swoje umiejętności taneczne w studiach tańca TapBeat Cristina Delius oraz Tap Connection.

Zdj. Anna Błaszczyk, Robert Kuciński, CKiS


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 12°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/