Po raz drugi zestawienie przygotowała Strefa Gospodarki - wydawca Biznes Magazynu, dodatku informacyjno-promocyjnego do Dziennika Gazety Prawnej. Rankingowej analizie poddane zostały takie kwestie jak osiągane wyniki finansowe, inwestycje, działania na polu zarządzania nieruchomościami, czy posiadane nagrody i certyfikaty oraz tzw. autorytet branżowy. Pod uwagę brane były również tak zwane dane "miękkie", czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka personalna i polityka jakości. W gronie poddanych ocenie ponad 400 działających w kraju TBS-ów kaliski uplasował się na 10. miejscu.
Celem rankingu, jak podkreślają jego organizatorzy jest nie tylko pokazanie i wyróżnienie czołówki działających w kraju TBS-ów, ale przede wszystkim przekazanie podstawowych, informacji związanych z ich działalnością. Pomimo zmiany wielu czynników zewnętrznych funkcjonowanie TBS-ów pokazuje, że mogą być one nie tylko ciekawą alternatywą na polskim rynku nieruchomości, ale dodatkowo stanowić potencjał umożliwiający świadczenie usług zarządczych na rzecz innych podmiotów.
To już kolejne wyróżnienie dla kaliskiej spółki. W listopadzie ubiegłego roku podczas odbywającego się w Katowicach Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, którego głównym organizatorem była Polska Agencja Przedsiębiorczości, powiązana z „Dziennikiem Gazetą Prawną”, kaliskie TBS odebrało tytuł „Lidera Rozwoju Regionalnego. Nagroda to jeden z elementów ogólnopolskiego programu prowadzonego przez redakcję „Forum Przedsiębiorczości" - dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej” promującego dobre standardy zarządzania oraz wzorce funkcjonowania.
Kaliskie Towarzystwo Społecznego - spółka, której funkcjonowanie Miasto systematycznie wspiera wnosząc aportem nieruchomości gruntowe i co roku środki pieniężne spełnia bez wątpienia rolę koła napędowego powiększania lokalnych zasobów mieszkaniowych. Jak dotąd spółka wybudowała ponad 900 mieszkań, w budynkach zlokalizowanych w różnych dzielnicach Kalisza. Aktualnie, przy ul. H. Sawickiej realizowana jest największa z dotychczasowych inwestycji, budynek w którym znajdzie się 180 mieszkań. To także najbardziej „nieszczęśliwe” przedsięwzięcie KTBS, bo borykający się z problemami finansowymi wykonawca spowodował kilkumiesięczne opóźnienie; bloki, które miały być oddane w marcu tego roku ciągle są w budowie, a kolejny już termin to koniec sierpnia dla pierwszego budynku i września dla drugiego.
Budowa bloków u zbiegu ul. Granicznej i H. Sawickiej to największa inwestycja KTBS. I niestety najbardziej pechowa.
Karina Zachara, MIK, fot. KTBS, arch. redakcji, arch. BIM
Napisz komentarz
Komentarze