Reklama
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Jak wykorzystać LinkedIn w kampaniach content marketingowych?

LinkedIn łączy w Polsce ponad 2 mln profesjonalistów z różnych branż. Dzięki temu, jest to portal, któremu coraz baczniej przygląda się branża marketingowa. Zignorowanie ogromnej społeczności byłoby bowiem sporym błędem. Jak wykorzystać LinkedIn w kampaniach marketingowych i tworzeniu contentu podpowiadają specjaliści z marketin9.
Jak wykorzystać LinkedIn w kampaniach content marketingowych?

Profil firmowy na LinkedIn - co można zyskać?

Zakładając profil na LinkedIn, korzysta się z niemalże nieograniczonych możliwości targetowania i docierania do osób, które wyróżnia duży potencjał nabywczy. Zaufanie do użytkowników serwisu jest wysokie, dzięki czemu zamieszczane w nim treści są dobrze przyjmowane i uznawane za wartościowe źródło informacji. Ponadto LinkedIn ogranicza liczbę reklam, co przekłada się na wyższą efektywność content marketingu i zwiększenie poziomu koncentracji użytkowników na wartościowych treściach.

Content marketing na LinkedIn przybiera formę wyspecjalizowanych treści, które docierają do osób zainteresowanych ciągłym podnoszeniem kompetencji zawodowych. Takie treści w innych serwisach nie zdają egzaminu, gdyż użytkownicy pozostałych portali społecznościowych oczekują contentu, który dostarcza wiedzy bez wymagania od użytkownika zgłębiania tematu wcześniej. Więcej o content marketingu na Facebooku przeczytasz tu https://www.marketin9.com/expert-tips-on-promoting-your-blog-content-on-facebook/.

Content na LinkedIn - jak powinien wyglądać?

Przygotowując treści na LinkedIn, powinno się przygotować wcześniej harmonogram wpisów. Dobrze sprawdza się w nim wykorzystanie zasady 4:1:1. Zgodnie z nią na każdy jeden nowy wpis, powinna przypadać jedna aktualizacja dotycząca poprzedniego posta oraz 4 odwołania do treści publikowanych przez inne podmioty. Ważne jest, by zawsze przestrzegać aktualizacji treści. Dodatkowo mile widziane są zdjęcia, filmy, prezentacje i infografiki, które urozmaicają treść wpisu i pomagają przyswoić wiedzę.

Na LinkedIn powinno się wchodzić w dialog z grupą docelową, jednak powinno się robić o nieco inaczej niż w innych mediach społecznościowych. Dobrą praktyką jest wcześniejsze poruszanie tematów, wywoływanie dyskusji, zbieranie opinii i zadawanie różnych pytań. Dzięki odpowiedziom użytkowników, otrzymuje się informację, jakie tematy poruszyć w przygotowanej treści, by przyciągnąć większe grono czytelników. Zobacz więcej na https://www.marketin9.com/master-the-art-of-content-marketing-on-linkedin/.

Włączenie pracowników do dyskusji

Do tworzenia treści na LindkedIn warto włączyć pracowników firmy. Specjaliści z różnych działów mogą nie tylko przygotowywać wpisy na podstawie własnych case study, ale i brać udział w dyskusjach. Zachęcanie pracowników do komentowania wpisów ułatwia rozpoczęcie dyskusji i nawiązanie kontaktów z innymi członkami społeczności. Dodatkowo pracownicy polecają treści swoim znajomym, którzy mogą udostępniać je ponownie. Do dyskusji można zachęcać także innych członków sieci. Profile różnych marek gromadzą obserwatorów, którzy otrzymują informacje o nowych wpisach i polecanych treściach.  


LinkedIn nie dla wszystkich?

Ze względu na specyfikę portalu, LinkedIn sprawdzi się głównie w kampaniach marketingowych, kierowanych do specjalistów i osób z wykształceniem wyższym, stawiających na dalszy rozwój. Niektóre branże nie odnajdą się na LinkedIn, gdyż grono użytkowników zainteresowanych ich wpisami byłoby znikome. W takich przypadkach lepiej jest korzystać z innych mediów społecznościowych, jak choćby Instagram, Facebook lub Twitter. 

artykuł sponsorowany 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama