Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nowoczesne obróbki blacharskie i gięcie blach

Obróbki metali obejmują m.in. gięcie i cięcie blach, a także wszelkie plastyczne obróbki blacharskie. Do najczęściej zlecanych usług należy cięcie blach o różnej grubości, a także stali nierdzewnej i aluminium. Wysokie kompetencje oraz doświadczenie pracowników, a także nowoczesny sprzęt i najnowsze dostępne metody pozwalają na staranną obróbkę metali i blach, zgodną z życzeniami i potrzebami klientów.
Nowoczesne obróbki blacharskie i gięcie blach

Szczegóły dotyczące używanych technologii i urządzeń znajdują się na stronie  https://zaginamy.pl/oferta/obrobki-blacharskie/   

Profesjonalne gięcie blach

Kompletny proces gięcia blach obejmuje szereg obróbek mających na celu zmianę kształtu materiału poddanego obróbce. Należy do nich wyginanie, zaginanie, zwijanie, profilowanie, skręcanie oraz prostowanie. Gięcie składa się z trzech etapów i obejmuje gięcie sprężyste, plastyczne oraz dotłaczanie. Najczęściej wykorzystywanym sposobem gięcia blach jest wykonywane na prasach. Dzięki nim powstają różnego rodzaju rury, a także rozmaite kształtowniki i paski blachy. Z kolei gięcie przy pomocy walców pozwala na wytwarzanie rur ze szwem oraz płaszczy zbiorników. Stosuje się je m.in. do prostowania drutów, prętów, a także blach i taśm.

Zjawiska zachodzące w materiałach w trakcie obróbki blach

Warto wziąć pod uwagę fakt, że odkształcenia obrabianych materiałów następują tylko do pewnej wartości naprężenia i wiąże się ze zmianą kształtu przekroju poprzecznego. W czasie zwiększenia wymiarów poprzecznych warstw ściskanych materiału, jednocześnie zmniejszają się wymiary warstw rozciąganych. Dlatego, aby zapobiec powstawaniu tego zjawiska – należy wywołać dodatkowe naprężenia rozciągające. Ponadto w trakcie gięcia blach ma miejsce zjawisko sprężynowania. Sprężynowanie to wystąpienie odkształceń powrotnych po zakończonym procesie gięcia. Zależy ono od rodzaju materiału poddanemu gięciu, wybranej metody gięcia oraz siły gięcia.

Od czego zależy efekt końcowy?

Warto podkreślić, że rezultaty końcowe plastycznej obróbki blach zależy od jakości i rodzaju materiału poddanego obróbce, a także od rodzaju zastosowanej metody i doświadczenia osoby wykonującej dane zlecenie. Od rodzaju i jakości materiału, czyli blachy – zależy trwałość wykonanych odkształceń oraz efekt finalny. Jeśli chcemy uzyskać jak najlepszy końcowy efekt wizualny oraz odpowiedni kolor – warto zastosować powlekane aluminium lub stal. Jeżeli zależy nam na wyjątkowej trwałości – warto użyć stali nierdzewnej, blachy tytanowo-cynkowej albo miedzianej. Takie rozwiązania są zalecane jako pokrycie dachu.

Najwyższa precyzja obróbki dzięki technologii CNC

Obecnie proces gięcia blach odbywa się przy użyciu nowoczesnych maszyn sterowanych komputerowo. Precyzję wykonania oraz idealną powtarzalność kształtów zapewnia stosowana od kilku lat i nieustannie doskonalona technologia CNC. Komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych pozwala  wytwarzać nie tylko  idealnie uformowane elementy o najwyższej dokładności, ale także zapewniają optymalizację produkcji. Nowoczesne giętkarki numeryczne przeznaczone do blach wyprodukowane przez szwajcarską firmę gwarantują precyzję na najwyższym poziomie.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama