Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pracownicy Nestlé posprzątali las

Wyposażeni w rękawice i worki na śmieci, pracownicy kaliskiego zakładu Winiary należącego do Nestlé Polska S.A. wyruszyli w czwartek na sprzątanie Lasu Winiarskiego. Akcję firma organizuje już piąty rok. Ten był jednak rekordowy, bo do wspólnego zbierania śmieci zaangażowało się aż 220 członków załogi.
Pracownicy Nestlé posprzątali las

Liczba chętnych do sprzątania Lasu Winiarskiego rośnie z roku na rok. 5 lat temu, w pierwszej edycji akcji wzięło udział 96 osób, a rok temu było ich już blisko dwa razy więcej. W czwartek, 2 października padł kolejny rekord. Ramię w ramię sprzątali wszyscy razem: pracownicy hal produkcyjnych, biur, asystenci i dyrektorzy.

Każdego roku akcja trwa tylko 2 godziny, a mimo to z lasu wynoszone są tony śmieci. - Wśród nich oprócz worków, plastiku, papierków, można znaleźć opony, fragmenty karoserii samochodowej, a nawet kompletne meble. Dlatego bardzo ważny jest także wymiar edukacyjny akcji; sprzątanie lasu jest okazją do przypomnienia wszystkim o tym, jak ważna jest segregacji odpadów - mówi Maciej Klęczek, dyrektor fabryki Winiary w Kaliszu. To przy okazji wspaniała lekcja ekologii. Jestem przekonany, że każdy, kto zbierze w lesie kilka worków śmieci i zobaczy z bliska, jak bardzo niszczą one ekosystem, dwa razy pomyśli nad każdą wyrzucaną rzeczą i nad tym, co się z tymi śmieciami później stanie.


Foliowa torebka może się rozkładać ponad 100 lat, puszka po konserwie – 80 lat, a opona nawet 500 lat. - O ile odpady powstające w przemyśle i handlu są bezproblemowo segregowane i poddawane recyklingowi, o tyle te w naszych gospodarstwach domowych wymagają „specjalnej opieki” i naprawdę efektywnej zbiórki selektywnej. Z tego też powodu Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań wspiera właściwe postępowanie z odpadami opakowaniowymi – dodaje Jakub Tyczkowski, prezes firmy Rekopol, która włączyła się w akcję sprzątania lasu.  

Przedsięwzięcie to i wspieranie postaw ekologicznych wśród pracowników i społeczności lokalnej jest jednym z działań z zakresu Tworzenia Wspólnej Wartości (ang. Creating Shared Value, CSV), czyli społecznej odpowiedzialności biznesu według Nestlé. Zgodnie z tą filozofią, aby odnosić długofalowe sukcesy biznesowe, trzeba przynosić korzyści całemu społeczeństwu. Dlatego pracownicy Nestlé sprzątają lasy, sadzą drzewa, świętują Dzień Bezpieczeństwa, propagują bezpieczeństwo i higienę pracy oraz angażują się w wiele innych podobnych akcji. Wsparcia udziela im Urząd Miejski, który tradycyjnie przekazał wolontariuszom worki na śmieci.

MIK, fot. organizator


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 12°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama