Spośród maili nadesłanych na konkurs przez naszych czytelników wylosowalismy 2 zwycięzców, którzy wraz z osobami towarzyszącymi zasiądą na widowni. Są to:
Natalia Płonka
Daniel Dudek
Serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w zabawie. O sposobie odebrania wejściówek poinformujemy drogą mailową.
W ramach festiwalu do tej pory odbyło się już ponad dwadzieścia koncertów z udziałem fenomenalnych gitarzystów akustycznych z kraju oraz gwiazd światowego formatu. Ale do bycia gwiazdą trzeba przejść drogę czasem długą, trudną, wyboistą i z pewnością taką, która przyniesie wiele doświadczeń.
W przypadku wirtuozerii gitarowej są to godziny ćwiczeń, lekcji, koncertów, a przede wszystkim prawdziwej pasji. Dlatego organizatorzy festiwalu wpadli na pomysł, aby oprócz koncertów wybitnych muzyków stworzyć okazję tym, którzy mają ochotę podzielić się swoimi umiejętnościami gry na gitarze akustycznej lub klasycznej.
6 kwietnia, podczas festiwalowego święta, uczestnicy wezmą udział w konkursie, który rozpocznie się o godzinie 12:00. Każdy z grających wykona jeden utwór nie dłuższy niż 7 minut. Jury złożone z profesjonalnych muzyków oraz osobistości z branży muzycznej wyłoni zwycięzcę konkursu oraz laureatów pozostałych miejsc. Wyłonieniu w dniu festiwalu zwycięzcy konkursu, tuż po ogłoszeniu wyników, zaprezentują swój utwór na scenie kaliskiego Centrum Kultury i Sztuki.
Nagrodą główną w konkursie jest gitara akustyczna, natomiast laureaci II i III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe.
Program Fingerstyle Feeling Festival – 6 kwietnia 2019-03-26
12:00 – Konkurs dla gitarzystów
17:45 – ogłoszenie wyników
18:00 – Marcin Rozynek – Polska
19:00 – Sergio Altamura – Włochy
20:00 – Maneli Jamal – Iran/Kanada
Marcin Rozynek (Polska)
Polski wokalista, autor piosenek, producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Wydał w swojej karierze sześć płyt studyjnych, z czego dwie nagrał z zespołem Atmosphere. Współpracował z Grzegorzem Ciechowskim. Marcin Rozynek jest zdobywcą Fryderyka w kategorii Wokalista Roku w roku 2004, Superjedynki na festiwalu Opole 2004, Eska Music Awards 2004 w kategorii Artysta Roku, Mikrofon Popcornu 2004 i 2005. W 2004 roku brał również udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004, podczas których jego utwór „Nick of Time” zajął trzecie miejsce.
Sergio Altamura (Włochy)
Urodził się w Molfetcie, mieście w prowincji Bari we Włoszech. Ukończył Wydział Muzyczny Uniwersytetu w Bolonii. Karierę rozpoczął w 1985 roku lecz dopiero od 1993 roku poświęcił się nauce gry na gitarze akustycznej. W roku 1995 rozpoczął serię koncertów, które spotkały się z dużym uznaniem we Włoszech. W 1998 roku rozpoczął nowy projekt z The Ark Ensemble we współpracy z perkusistą grupy Pino Basile.
Sergio Altamura wiele czasu poświęca na komponowanie muzyki teatralnej, filmowej, a nawet dokumentalnej. Od 1994 roku organizuje coroczne seminaria poświęcone współczesnym technikom gitary akustycznej.
Artysta w swojej muzyce lubi eksperymentować. Wykorzystuje do jej prezenttacji dużą ilość przedmiotów, które z graniem na gitarze raczej się nie kojarzą.
Maneli Jamal (Iran/Kanada)
Mieszkał w pięciu różnych krajach (Iran, Białoruś, Niemcy, USA, Kanada). Należy do grona nielicznych gitarzystów, którzy posiadają równowagę mocy i wrażliwości. Jego rytmiczne koncepcje mogą być na przemian krótkie i gęste lub dokładnie zbadane poprzez kilka ruchów i opowieści z życia.
Maneli Jamal wygrał niezliczoną ilość konkursów muzycznych na całym świecie.
Wychowany w artystycznej i muzycznej rodzinie występował jako solista już na 5 kontynentach i w 15 krajach. Ma sygnowaną gitarę akustyczną nazwaną jego imieniem i był na okładce magazynu Toronto 2015 (500 000 kopii rozpowszechnianych na całym świecie).
Fingerstyle – technika gry na gitarze (lub innych instrumentach strunowych) pozwalająca na jednoczesne prowadzenie melodii, linii basu, perkusji i podkładu akordowego. Takie podejście pozwala na solową grę, stwarzającą wrażenie obecności większej liczby muzyków, czy wręcz całego zespołu. Mimo tego, że technika ta jest dość wymagająca, staje się coraz popularniejsza wśród muzyków.
KB, organizatorzy, wikipedia, fot. organizatorzy, pixabay.com
Napisz komentarz
Komentarze