Brąz Marty. Kaliszanka na podium Pucharu Świata!

Świetnie w finałowym wyścigu K1 200 m w ramach Pucharu Świata w sprincie kajakowym spisała się Marta Walczykiewicz. Kaliszanka zajęła trzecie miejsce i sięgnęła po brąz, nieznacznie ustępując drugiej na mecie kajakarce. W Poznaniu zawodniczka KTW Kalisz ma jeszcze jedną szansę medalową.

Już w piątkowym przedbiegu swojej koronnej konkurencji Marta Walczykiewicz zmierzyła się ze swoją odwieczną rywalką Lisą Carrington. Górą była Nowozelandka, choć nieznacznie, bo o niespełna trzy dziesiąte sekundy. Kaliszanka zajęła drugie miejsce premiowane awansem do półfinału. W tej fazie rywalizacji kajakarka KTW wygrała swój wyścig (40.408), wysyłając sygnał do przeciwniczek, że w finale stać ją będzie na medal. I rzeczywiście w sobotnim biegu z udziałem najlepszych sprinterek potwierdziła solidną dyspozycję. Po zaciętym finiszu zajęła trzecie miejsce (z czasem 39.880), tracąc do drugiej Emmy Joergensen z Danii zaledwie 0,016 sekundy. Wygrała wspomniana Carrington (38.772).

Na torze regatowym Malta w Poznaniu wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro ma jeszcze jedną szansę medalową – w konkurencji K2 200 m. W wyścigu eliminacyjnym Marta Walczykiewicz wraz z Heleną Wiśniewską (Zawisza Bydgoszcz) zajęły drugą lokatę (37.451), ustępując o włos osadzie ze Słowenii. Decydujący o medalach bieg odbędzie się w niedzielę o godzinie 12:22.

O pucharowe medale rywalizuje ponadto Katarzyna Kołodziejczyk. Wychowanka KTW, obecnie zawodniczka bydgoskiego Zawiszy, startuje w dwóch konkurencjach. W K2 200 m, w duecie z klubową koleżanką Dominiką Włodarczyk, wywalczyła awans do niedzielnego finału A (12:22), wygrywając w piątek przedbieg w czasie 37.725. W K4 500 m, po zajęciu drugiej pozycji w eliminacyjnym biegu, czeka ją jeszcze sobotni półfinał oraz ew. niedzielny finał.