PROGRAM FESTIWALU
I dzień Festiwalu – 6 września 2019 r.
od godz. 18.00 - przesłuchania zespołów, które zakwalifikowały się do Festiwalu na podstawie przesłanych materiałów demo
Kuźnia u Stacha, Łazienna 1
II dzień Festiwalu – 7 września 2019 r.
godz. 18.30 -ogłoszenie wyników, występ laureata, koncert Chaostream, koncert zespołu Zdrowa Woda
Pola Marsowe, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego
Zespół Zdrowa Woda powstał w 1988 r. i już w tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku jako laureat festiwalu "Rawa Blues". W 1989 r. wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do "Złotej Dziesiątki" polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole '89.
W 1992 r., wspólnie z Jerzym Owsiakiem, grupa zainicjowała akcję "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", z którą utożsamia się do dziś. Poza tym zespół brał udział w koncertach - akcjach: "S.O.S", "Wojna z trzema schodami", czy "Dwa Światy" z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, w koncercie "Żarnowiec '95".
Po przeszło ośmiu latach aktywnej działalności koncertowej zespół doczekał się pierwszego wydania albumu na krążku CD "ZDROWA WODA", którego premiera miała miejsce 2 września 1996 roku. Na płycie znalazły się największe przeboje grupy takie jak: "Piwo", "Częstochowa '77", czy ballady: "Kochaj mnie, kochaj" i "Tyle chciałbym ci powiedzieć".
Od stycznia 1997 Zdrowa Woda występuje w nowym składzie. Do zespołu dołączył trzeci gitarzysta, Partyzant, który jeszcze do niedawna grał w zespole Dżem. To wydarzenie wpłynęło znacząco na oblicze zespołu. Od tego czasu mamy do czynienia z dużo potężniejszym, pełniejszym brzmieniem, a znakomita współpraca Partyzanta z duetem Małecki - Modrzejewski pozwala na zachowanie harmonii i stylistyki Zdrowej Wody.
***
Pierwsza edycja obecnego Festiwalu „Gramy nad Prosną” odbyła się w październiku 2007 roku. Miejski Ośrodek Kultury w Kaliszu, podjął inicjatywę Bogdana Pawlaka - przyjaciela legendarnego zespołu "Dżem"- organizacji festiwalu muzycznego, który z czasem miał stać się imprezą o renomie uznanej w kraju i za granicą. Rozpoczęła się trudna praca, która doprowadziła do powstania pierwszego w Polsce przedsięwzięcia artystycznego poświęconego pamięci Pawła Bergera - instrumentalisty klawiszowego, organisty, kompozytora i jednego ze współzałożycieli zespołu "Dżem".
Od początku ważne było, by oprócz walorów artystycznych Festiwal niósł ze sobą wartości, z którymi ten skromny muzyk był identyfikowany: dobro, życzliwość, miłość do ludzi pomoc jakiej udzielał młodym debiutantom. W myśl tych założeń, organizatorzy, założyli sobie 4 zasadnicze cele: upamiętnienie Pawła Bergera - muzyka legendarnego "Dżemu", który wspierał młodych twórców, promocję zespołów, wykreowanie imprezy wartościowej muzycznie, promocję Kalisza.
RED za organizator
Napisz komentarz
Komentarze