Koncert odbędzie się 26 października o godz. 19.00 w OKP Wieża Ciśnień przy ul. Górnośląskiej 66A. Miejsca należy rezerwować pod numerem telefonu 62 766 43 40, bądź osobiście w kasie OKP Wieża Ciśnień. Cena: 20 zł.
ROMUALD ERENC
ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie gitary oraz studia podyplomowe w Bundesakademie w Trossingen (Niemcy). Uzyskał tytuł doktora sztuki w zakresie instrumentalistyki . Doskonalił się także podczas licznych kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. Od kilkunastu lat prowadzi działalność koncertową solową i kameralną na terenie kraju i za granicą. Współpracował też z innymi filharmoniami w kraju. Często współpracuje z organistami takimi jak m.in : Andrzej Chrosiński, Jan van Mol, RobertGrudzień, Gianpaolo di Rosa, Łukasz Mosur.
Obecnie jest wykładowcą na Wydziale Padagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest autorem kompozycji na gitarę i zespoły kameralne, które publikowane są w duńskim wydawnictwie ,,Bergmann Edition”. Uprawia muzykę jazzową i improwizowaną, co zaowocowało współpracą z takimi muzykami jak Andrzej Jagodziński, Maciej Sikała, Czesław Bartkowski, Adam Cegielski, Romuald Szałek, Piotr Rodowicz i Maciej Strzelczyk. Z dwoma ostatnimi nagrał płytę ,,Chopin on Springs”, czyli jazzowe aranżacje muzyki polskiego kompozytora na instrumenty strunowe.
ROMUALD SZAŁEK
jest muzykiem specjalizującym się w grze na fletach podłużnych, kompozytorem muzyki autorskiej, aranżerem. Przez lata swojej działalności muzycznej stworzył własny styl, którego nie da się jednoznacznie zdefiniować. Jego twórczość łączy w sobie elementy popu, klasyki, jazzu oraz muzyki rozrywkowej. Muzyka, którą tworzy i wykonuje, to instrumentalna muzyka obrazu, muzyka filmowa. Jego atutem wykonawczym jest nowoczesne, niekonwencjonalne wykorzystanie fletów podłużnych: umiejętność gry na dwóch fletach jednocześnie, równoczesna gra na dwóch fletach z wokalizą (w trzygłosie), gra na łączonych fletach podłużnych z poprzecznym, stosowanie nowatorskich technik wykonawczych w zakresie frazowania, artykulacji oraz brzmienia instrumentów.
W latach 1986-2000 jako instrumentalista, aranżer, lider zespołu Kwartet Szałek (późniejsza nazwa Mizemor) koncertował w Polsce oraz w Niemczech i Austrii, realizował nagrania fonograficzne (,,Odnaleźć siebie” 1991, ,,Oddychaj” 1992, ,,Muzyka natury i cywilizacji” 1995, Mizemor, ,,Muzyka natury & cywilizacji” 1996), filmowe (Koncert dla programu II TVP 1994; teledysk dla programu Raj – TVP I 1995 ), był laureatem festiwali muzycznych (Festiwal Młodych Talentów, Rock pokoju).
Od roku 2000 jako solista-instrumentalista komponuje, aranżuje utwory, realizuje projekty muzyczne samodzielnie oraz współpracując z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej, Orkiestrą Symfoniczną ,,Namysłowiacy” z Zamościa, Orkiestrą Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego, bierze udział w nagraniach fonograficznych (Trimm – gościnnie, 2000; F. Stankiewicz, Oratorium na Boże Narodzenie - CD 2005, DVD 2011; ścieżka dźwiękowa partii fletu do filmu Muzyczna opowieść o Płocku, 2012),Music For You /Muzyka Dla Ciebie/ autorska płyta CD 2014, daje koncerty solowe i kameralne w kraju oraz za granicą.
Współpracuje z mistrzem organów - Andrzejem Chorosińskim w ramach festiwali organowych ; instrumentalistami: Bogdanem Marciniakiem, Boguszem Wekka, Piotrem Lemańczykiem, Dominikiem Bukowskim, Januszem Yaniną Iwańskim; dyrygentami: Tadeuszem Wicherkiem, Adamem Klockiem, Katarzyną Tomala, Rafałem Janiakiem, wokalistami: Mietkiem Szcześniakiem, Katarzyną Jagiełło, Agnieszką Ryman, Olgą Pasiecznik (Oratorium na Boże Narodzenie) oraz z aktorem Michałem Chorosińskim.
MIK, fot. organizator
Napisz komentarz
Komentarze