Wysokie progi w Policach. Siatkarki Energi MKS przegrały z liderem

Siatkarki Energi MKS nie sprostały Chemikowi Police i doznały w sobotę ósmej w tym sezonie porażki. Z niepokonanymi rywalkami nawiązały walkę w drugim secie, ale to zdecydowanie za mało, aby myśleć o sprawieniu niespodzianki.

Zwycięska passa Chemika trwa od inauguracji rozgrywek, więc trudno było oczekiwać, aby drużyna z Kalisza pokusiła się o punktową zdobycz. Tym niemniej w drugim secie podopieczne Jacka Pasińskiego postawiły się liderowi. Dzięki skutecznej grze w bloku prowadziły 12:9 i 17:15, jednak przewagi nie utrzymały. Jeszcze przy stanie 20:21 miały z rywalkami kontakt, ale ostatecznie uległy im do 23 po mocnym zbiciu Kubanki Wilmy Salas. Pozostałe partie od początku do końca toczyły się pod dyktando policzanek. Ostatni w sobotnim meczu punkt zdobyła Martyna Grajber i to ona odebrała statuetkę dla MVP.

Kaliszanki przyzwoicie zagrały w bloku. W tym elemencie były lepsze od gospodyń (9-6). Pozostałe aspekty siatkarskiego rzemiosła nie funkcjonowały jednak najlepiej. Zwłaszcza przyjęcie i atak. Najskuteczniejszą siatkarką MKS-u była w sobotę Adela Helić, która zgromadziła 12 oczek.

Mimo ósmej w sezonie porażki kaliska drużyna zachowała ósme miejsce w tabeli LSK. W najbliższą środę w ostatnim w tym roku meczu podejmie w Arenie ekipę BKS-u Bielsko-Biała.