Urządzenie pokoju młodzieżowego stanowi nie lada wyzwania. Z jednej strony chodzi o niebanalne wnętrze, z drugiej chcemy, by było uniwersalne. Dzięki temu, kiedy nastolatkowi zmieni się gust, wystarczy wymienić parę dodatków, bez konieczności gruntownego remontu.
Kolorystyka
Dziewczęta uwielbiają, kiedy w zgodzie z aktualnymi trendami, w ich pokoju dominują mocniejsze kolory i rzucające się w oczy dekoracje. Ale są też fanki łączenia intensywnych odcieni z neutralnymi. Wiele zależy od osobowości. Delikatne dusze preferują coś subtelnego, a buntowniczki i dziewczyny żywiołowe, soczyste i wyraźne kolory.
Z kolei chłopcy wolą typowo męskie wystroje. Może im się spodobać motyw urbanistyczny ze stonowanymi barwami, albo liczne nawiązania do dyscypliny sportowej, której są fanem. Oczywiście przesycone słodyczą kolory absolutnie odpadają.
Co z meblami?
I tutaj mamy kolejne wyzwanie. Kolory i styl muszą współgrać z meblami, a te już nie są małym wydatkiem. Kupując meble dla nastolatka, chcemy, by posłużyły przez co najmniej kilka lat. W pokoju z pewnością musi być łóżko, szafa, biurko, regały i półki. O ile szafa, czy biurko mają rozmiary raczej uniwersalne, o tyle nad łóżkiem zastanowimy się nieco bardziej. Z pewnością korzystniej postawić na wymiary dla dorosłego. Patrząc na to, jak ważną rolę odgrywa sen, na łóżku nie powinniśmy oszczędzać. Łóżko musi być dobrej jakości i z dobrego materiału, tak samo ważny jest materac. Interesującą propozycją mogą być łóżka drewniane młodzieżowe The Beds. Nie tylko zapewnią zdrowy sen, ale są trwałe, a oryginalny design spodoba się nastolatkowi.
Jeśli decydujemy się na drewniane łóżko, możemy pójść o krok dalej, a pozostałe meble też mogą być z drewna. Drewno jest naturalne i ponadczasowe. Psuje w zasadzie do każdej aranżacji, więc nawet jeśli za jakiś czas zrobimy remont, to meble będą ładnie komponować się z nowym wystrojem. Chcąc kupić meble z litego drewna – The Beds proponuje rozwiązania, które spełnią oczekiwania dzieci i dorosłych.
Podziel pokój na strefy
O tym, że każde pomieszczenie powinno być w pewien sposób podzielone, projektanci mówią od lat. Z jednej strony pozwala to na zorganizowanie przestrzeni, a z drugiej aranżacja staje się ciekawsza i spójna zarazem. W przypadku pokoju młodzieżowego warto wyróżnić co najmniej trzy: strefę sypialną, strefę do nauki, strefę do odpoczynku. Oczywiście strefa do spania obejmuje łóżko, szafkę nocną, komodę lub szafę. Strefa do pracy to biurko, regały i szafki ze szkolnymi książkami i urządzeniami. Największe pole do manewru mamy w strefie do odpoczynku. W zależności od tego, jak mieszkaniec pokoju lubi spędzać czas, mogą się w niej pojawić na przykład instrumenty muzyczne, duża pufa i lampka do czytania albo mniejsze pufy i stolik, gdzie nastolatek może spędzać czas z przyjaciółmi.
artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze