Jakie modyfikacje wpływają na to, ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce?
Importowany do Polski pojazdy, który użytkowany był dotychczas na drogach Wielkiej Brytanii czy Irlandii trzeba poddać kilku istotnym zmianom - tłumaczą eksperci z firmy Beesafe. Jest to istotne zarówno z perspektywy bezpieczeństwa, jak i tego ile będzie wynosić OC anglika w Polsce. Po dokonaniu zmian niezbędna będzie również wizyta w Stacji Kontroli Pojazdów, gdzie diagnostyk zatwierdzi przeprowadzenie następujących zmian:
- modyfikacja przednich świateł – reflektory należy wymienić z lewostronnego na prawostronne, dzięki czemu nie będą oślepiani kierowcy jadący z przeciwka, lepiej widoczne będą znaki drogowe, a także piesi na poboczu;
- zamontowanie światła przeciwmgłowego na lewej stronie z tyłu pojazdu;
- zmiana lusterek, które zapewnią zwiększone pole widzenia po lewej stronie;
- zmiana prędkościomierza na taki, który będzie posiadał skalę w km/h.
Ile kosztuje ubezpieczenie OC anglika – krok po kroku
Zaraz po zarejestrowaniu samochodu należy zakupić obowiązkowe ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Polisa komunikacyjna dla anglika nie jest jednak tania, ani prosta w znalezieniu. Przykładowo dla samochodu sprowadzonego z Wielkiej Brytanii ubezpieczenie AC jest praktycznie niemożliwe do wykupienia. Ubezpieczenie OC anglika jest dużo droższe i z reguły nie zawiera AC, gdyż po prostu nie opłaca się to usługodawcy. W przypadku większości ubezpieczycieli stawki stanowią 200% normalnej ceny.
Jak wygląda rejestracja Anglika i czy jest wymagana z perspektywy otrzymania OC?
Oczywiście, że jest wymagana. Bez niej nie otrzymasz polisy komunikacyjnej. W wydziale ruchu drogowego należy zjawić się z wnioskiem o rejestrację pojazdu. Powinny zostać do niego załączone również obecne tablice rejestracyjne i dokumenty, takie jak:
- tłumaczenia na język polski dokumentów w języku obcym;
- dowód własności pojazdu;
- dotychczasowy dowód rejestracyjny pojazdu;
- potwierdzenie opłacenia akcyzy na terytorium kraju lub zaświadczenie stwierdzające zwolnienie od akcyzy bądź dokument potwierdzający brak tego obowiązku;
- zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego.
Jak czytamy na stronie: https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-oc-anglika/ późniejsza procedura rejestracji jest identyczna, jak w przypadku samochodu zakupionego w Polsce. Jednakże dla samochodu importowanego należy wyrobić kartę pojazdu w cenie około 75 zł.
Gdzie warto kupić najtańsze ubezpieczenie dla anglika i ile to kosztuje?
W przypadku OC warto zainteresować się przede wszystkim ofertami, które są dla nas najkorzystniejsze. Zakres ochrony został ustalony odgórnie przez ustawodawcę, ale poza wysokością kwoty podstawowej odszkodowania, istotne są również dodatki oferowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe.
artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze