Jednostronne derby. Siatkarki Energa MKS zdeklasowały drużynę z Piły (ZDJĘCIA)

Zgodnie z oczekiwaniami siatkarki Energa MKS Kalisz nie miały problemów z pokonaniem u siebie outsidera TAURON Ligi, Enea PTPS Piła. To pierwsza wygrana podopiecznych Jacka Pasińskiego od ponad miesiąca.

Siatkarskie derby Wielkopolski zawsze budziły sporo emocji, zwłaszcza u kibiców obu drużyn. Tym razem jednak spotkanie toczyło się przy pustych trybunach, więc i temperatura rywalizacji nie była tak wysoka, jak zazwyczaj. Szczególnie, że oba zespoły dzieliła różnica klas. W zasadzie tylko w drugiej partii pilanki były w stanie nawiązać walkę z miejscowymi. W pozostałych odsłonach przewaga MKS-u była wyraźna.

Pierwszego seta podopieczne Jacka Pasińskiego wygrały pewnie, do 18, w czym niemała zasługa Moniki Gałkowskiej. Atakująca kaliskiej drużyny w samej premierowej partii zdobyła aż 10 punktów, w tym trzy blokiem, a w całym meczu zgromadziła 21 oczek. Nie było w poniedziałkowym boju skuteczniejszej zawodniczki.

W kolejnej odsłonie kaliszanki długo utrzymywały kilkupunktowy dystans, ale w końcówce rywalki zdołały wyrównać stan (z 20:16 zrobiło się 23:23). Nadzieje pilanek na korzystne rozstrzygnięcie rozwiała jednak Weronika Centka, wybrana później MVP spotkania. Najbardziej jednostronny okazał się trzeci set, w którym miejscowe postawiły kropkę nad „i”, wygrywając do 15.

Dla zespołu znad Prosny było to pierwsze zwycięstwo od ponad miesiąca. Licznik kolejnych przegranych wskazywał już cyfrę cztery, ale na szczęście ta seria została przerwana. MKS z bilansem sześciu zwycięstw i pięciu porażek plasuje się w tabeli TAURON Ligi na ósmej lokacie. O kolejne punkty powalczy 14 grudnia w Bielsku.