Codziennie słyszymy o młodzieży, której pandemia odebrała nie tylko rok szkoły, kontakt z rówieśnikami, możliwość rozwoju, ale co najgorsze odebrała im nadzieję. Doświadczenie pandemii jest poważnym kryzysem. Efekt? Rosną statystyki młodych osób chorych na depresję, drzwi do gabinetów specjalistów nie zamykają się – o ile rodziców stać w ogóle na terapię dziecka.
1 czerwca w Dniu Dziecka Fundacja „Twarze depresji” i Huawei Polska ruszyli z pierwszym w Polsce programem bezpłatnej pomocy dla dzieci, młodzieży i osób do 24 roku życia zmagających się z depresją. Dzięki pomocy psychologów, psychiatrów i terapeutów w formie zdalnych spotkań online, dzieci z każdego zakątka Polski będą mogły liczyć na wsparcie i rozmowę ze specjalistami. Aby skorzystać z programu, wystarczy zapisać się na spotkanie i połączyć online - informuje Fundacja "Twarze depresji".
Zdalna forma spotkań pozwala na bezpłatną pomoc także tym dzieciom i nastolatkom, które do tej pory nie mogły sobie na nią pozwolić ze względu na sytuację rodzinną, ekonomiczną, czy brak gabinetu psychologa w najbliższej okolicy. W wielu środowiskach, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach lub na wsiach, udanie się po pomoc do psychologa to nadal temat tabu. Wykorzystanie narzędzi online pozwala uniknąć stygmatyzowania dzieci, które potrzebują takiej pomocy, daje większą swobodę i możliwość zwalczenia wstydu związanego z wizytą u psychologa.
Wśród naszych specjalistów jest– Katarzyna Wojciechowska – lekarka należąca do elitarnej grupy psychiatrów dzieci i młodzieży, których w Polsce mamy nieco ponad 450. Do takich specjalistów część dzieci w ogóle nie ma szansy się dostać, bo w najbliższej okolicy ich nie ma, a tam, gdzie są, trzeba czekać często w wielomiesięcznych kolejkach. W naszym zespole konsultacji udziela również terapeutka Aleksandra Brzezińska - pracująca z dziećmi i dorosłymi w nurcie poznawczo-behawioralnym. Wyzwaniom związanym ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży poświęcimy cały następny numer magazynu „Twarze depresji”, który będzie bezpłatny dzięki wsparciu Huawei Polska. Mamy nadzieję, że trafi do jak największej liczby uczniów, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli - mówi Anna Morawska-Borowiec, prezes Fundacji "Twarze depresji".
Jak skorzystać z programu?
Na stronie internetowej www.twarzedepresji.pl/pomocpsychologiczna znajdziecie zakładkę do zapisów. Poza tym wszelkie wskazówki są także na social mediach Fundacji.
AG za twarzedepresji.pl; fot. pixabay
################################################################
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym. Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.
Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: [email protected].
Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:
https://www.facebook.com/FaktyKaliskie
https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw
Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/
Napisz komentarz
Komentarze