Psycholog
Jest to osoba, która może pochwalić się tytułem magistra na kierunku psychologii. Studia te trwają 5 lat, a w naszym kraju nie brakuje uczelni, które oferuje je swoim klientom. Po ich ukończeniu możliwe jest wiele dróg. Pierwszą z nich jest praca w szpitalu, jako tak zwany psycholog kliniczny. Można również założyć własny gabinet i działań prywatnie, a także zostać psychologiem sportowym. Mimo tego, że samo ukończenie studiów pozwala nam pracować w zawodzie, tak jednak bardzo istotne są również ponadprogramowe specjalizacje oraz kursy, dzięki którym możliwe jest pozyskanie nowych uprawnień. Psycholog kliniczny pomoże nam w postawieniu diagnozy odnośnie do zespołów otępiennych za sprawą różnych testów. Ma on prawo wystawić opinie do sądu i różne orzeczenia, jednak nie wystawi nam recepty. Jeśli potrzebujemy takie konsultacji, warto zajrzeć na https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/zdrowie-psychiczne/.
Psychiatra
Psychiatra to lekarz, który ukończył 6-letnie studia medyczne oraz 13-miesięczny staż, a także przeszedł przez specjalizację z zakresu psychiatrii. Osoby te pracują w poradniach zdrowia psychicznego lub też szpitalach psychiatrycznych. Mają prawo przepisać odpowiednie leki, a także skierować pacjenta do psychologa, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zajmują się chorobami psychiatrycznymi oraz zaburzeniami, oraz opiniują do sądu.
Na kogo postawić?
Psycholog oraz psychiatra to stosunkowo zbliżone zawody, dlatego bardzo często specjaliści ci ze sobą współpracują. W związku z tym udając się do jednego, możemy zostać skierowani do drugiego. Właśnie dlatego nie ma większego znaczenia, od kogo rozpoczniemy naszą przygodę z rozwiązywaniem problemów z psychiką. Najważniejsze jest to, aby udać się do specjalisty, gdyż pozwoli nam to na znacznie spokojniejsze życie w przyszłości, na co wszyscy przecież zasługujemy. Zobacz więcej wiadomości branżowych na polski-portal.com.
artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze