+23 na początek rewanżów. Okazałe zwycięstwo szczypiornistek MKS AZS SWWS (ZDJĘCIA)

Od okazałego zwycięstwa rundę rewanżową w grupie 1 drugiej ligi rozpoczęły szczypiornistki MKS AZS SWWS Kalisz. W sobotę w hali przy ulicy Złotej ich wyższość, po raz drugi w tym sezonie, musiała uznać Sparta Gubin.

Do sobotniej konfrontacji kaliski zespół przystąpił w zaledwie dziewięcioosobowym zestawieniu, między innymi bez Pauliny Kucharskiej i Małgorzaty Kisiel. Trener Paweł Rusek miał więc mocno ograniczone pole manewru (tylko jedna zmiana w polu). Z powodu absencji w drużynie na rozegranie musiał posłać nominalną skrzydłową Katarzynę Pilitowską. Nie przeszkodziło to jednak liderkom drugiej ligi w odniesieniu okazałego zwycięstwa.

Swoją dominację szczypiornistki SWWS zaznaczyły w drugim kwadransie. O ile w 13. minucie prowadziły nieznacznie, bo 6:4, o tyle już dziesięć minut później ich przewaga, po kolejnych bramkowych seriach, wzrosła do dziesięciu trafień (16:6). Tuż przed przerwą trzy gole dorzuciła Żaneta Moskal-Giel, dzięki czemu do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 20:7 dla miejscowych.

W drugiej połowie podopieczne trenera Ruska znakomicie zagrały w obronie. Wszak w tym czasie straciły zaledwie pięć bramek, a ostatnią w 48. minucie. Swój dorobek natomiast uzupełniły o piętnaście trafień, dzięki czemu zwyciężyły z pokaźną 23-bramkową przewagą (35:12). Wynik ustaliła Marta Rachwalska, a chwilę wcześniej swojego ósmego gola rzuciła Agnieszka Jałoszewska, która w sobotę bezbłędnie wykonywała „siódemki”.

Dla niepokonanych kaliszanek to już jedenasty triumf w tym sezonie, ale warto zaznaczyć, że jeden z nich nie będzie zaliczany do końcowej klasyfikacji. Z rozgrywek wycofały się bowiem rezerwy UKS Handball-28 Wrocław. Wyniki meczów z tą drużyną nie będą uwzględniane w tabeli.

Kolejne spotkanie lider znad Prosny rozegra w niedzielę, 6 lutego. W tym dniu zmierzy się na wyjeździe z KS Pyrki Poznań.