Zwycięska seria trwa. Szczypiornistki MKS AZS SWWS wygrały w Poznaniu

Szczypiornistki MKS AZS SWWS Kalisz pozostają jedyną niepokonaną drużyną w grupie 1 drugiej ligi. W niedzielę podopieczne Pawła Ruska po raz drugi w tym sezonie wygrały z Pyrkami Poznań. Tym razem na terenie przeciwniczek.

Do dziewiątej minuty spotkanie było dość wyrównane. Potem kaliski zespół zanotował serię sześciu kolejnych trafień i przejął kontrolę nad rywalizacją. W 18. minucie prowadził 11:4. Przed przerwą dołożył jeszcze jednego gola zapasu (19:11), a po powrocie na parkiet sukcesywnie powiększał dystans. Na pięć minut przed końcem przewaga kaliszanek wzrosła do 17 bramek (37:20). Ostatecznie przyjezdne wygrały 39:24.

Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach MKS AZS SWWS była Żaneta Moskal-Giel, która zanotowała dziewięć trafień. Oczko mniej zapisała na swoim koncie Ewelina Czyż, a po sześć goli zdobyły Paulina Kucharska i Katarzyna Pilitowska.

Podopieczne Pawła Ruska są jedyną niepokonaną drużyną w drugoligowej stawce. W niedzielę triumfowały po raz jedenasty z rzędu (a nawet dwunasty, gdyby wliczać mecz z UKS Handball Wrocław, czyli zespołem, który został wycofany z rozgrywek).

W kolejnej kolejce, zaplanowanej na najbliższy weekend, kaliszanki zmierzą się u siebie z rezerwami superligowego KPR Gminy Kobierzyce.