To już XII edycja programu ,,Bezpieczna Kobieta’’, a z każdą kolejną przyciąga coraz to więcej pań, które chcą podnieść poczucie swojego bezpieczeństwa. Głównym celem programu jest nie tylko zdobycie umiejętności praktycznych obrony przed napastnikiem, ale też podniesienie świadomości prawnej, zdobycie praktycznej wiedzy z dziedziny prawa, psychologii oraz pierwszej pomocy. Te wszystkie elementy mają dać kobietom poczucie bezpieczeństwa oraz nauczyć jak postępować w sytuacjach zagrożenia, bądź też w przypadku kiedy staną się pokrzywdzonymi w wyniku przestępstwa lub poszkodowanymi w przypadku innych zdarzeń.
- Akcja ma przede wszystkim pomóc kobietom w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć, kobietom, które są poddane przemocy domowej. Poza tym chodzi także o sprawność fizyczną. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że covid-19 spowodował, że wszyscy siedzieliśmy w domu. Chodzi też o to, żeby promować zdrowie, wyjść na zewnątrz, poćwiczyć a jednocześnie przygotować się do zagrożeń – powiedział ppłk w st. sp dr inż. Mirosław Kuświk
Zajęcia odbywać się w formie teoretycznej i praktycznej pod okiem profesjonalistów. Są to oficerowie służb mundurowych, którzy zajmują się tym zawodowo i nauczyciele akademiccy, którzy wykładają zajęcia o bezpieczeństwie.
Wiek nie gra roli - zgłosić może się każda kobieta, zarówno ta młodsza jak i ta nieco starsza.
- Ważne jest żeby dana osoba była zdrowa fizycznie, żeby mogła pewne ćwiczenia wykonywać. Oczywiście kto już był ten wie, że zajęcia polegają na tym, żeby poprzez zabawę uczyć. Żeby każdy coś dla siebie znalazł, żeby kobieta poczuła się pewnie – dodaje Mirosław Kuświk
Cały cykl szkoleniowy potrwa do 14 kwietnia. Wykłady i ćwiczenia odbywać się będą w godzinach wieczornych. Zwieńczeniem kursu będzie wręczenie uczestniczkom certyfikatów, świadczących o odbytym szkoleniu oraz gazów pieprzowych.
Program został objęty honorowym patronatem przez rektora Akademii Kaliskiej, prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, Prezydenta Miasta Kalisza Krystian Kinastowski, Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW Czesław Tuła oraz Przewodniczącego NSZZP województwa wielkopolskiego podinsp. mgr Andrzej Szary.
Szczegółowe informacje dotyczące programu „Bezpieczna Kobieta” można uzyskać w Sekretariacie Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Akademii Kaliskiej pod nr telefonu 62 76-79-527
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Twój czas spędzony na Faktach Kaliskich jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Czym jeszcze możemy Cię zainteresować oprócz powyższego artykułu?
Wydawcą portalu faktykaliskie.info jest Fundacja Reakcja z siedzibą w Kaliszu. Z naszym zespołem prowadzimy dla Ciebie łącznie 5 różnych marek. Fakty Kaliskie już znasz. Poznaj pozostałe:
Telewizja Kalisz
Jako Telewizja Kalisz działamy na różne sposoby. Prowadzimy kanał telewizyjny w sieci Vectra i Multimedia. Jesteśmy w pierwszej 15 najpopularniejszych programów TV w tych sieciach. Mamy też możliwość emitowania własnych materiałów w sieci ogólnopolskiej, z dostępem do 2,5 mln abonentów. Prowadzimy też konto na You Tubie (10 tys. subskrybentów) dla widzów z poza sieci tych dwóch operatorów, a nawet TikToka. Mamy tam już ponad 20 tysięcy najmłodszych widzów. Obserwuj Telewizję Kalisz w socialmediach:
TikTok YouTube
A jeśli trzeba technicznie i merytorycznie jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia transmisji telewizyjnej w jakości HD z każdego miejsca w Polsce. Mamy dwie maszyny emisyjne TriCaster i osiem kamer HD.
I to właśnie od programu telewizyjnego zrodziła się nasza czwarta marka i zupełnie nowa gałąź działalności.
Wylogowani
Dla ogólnopolskiej widowni Vectry i Multimedia Polska wyprodukowaliśmy program przygodowy "Wylogowani. Survival Challenge". W skrócie było tak: z grupą sześciu śmiałków wyjechaliśmy na sześć dni do lasu. Nie mieliśmy ze sobą jedzenia, schronienia czy jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. A w lesie jak to w lesie, i wilki, kleszcze, komary, i burza. I wielka satysfakcja z tego, że daliśmy radę. Przetrwaliśmy. Poznaliśmy dobrze uroki lasu, trochę survivalowych sztuczek, ale przede wszystkim siebie, to na co nas stać.
"Wylogowanych" reklamowaliśmy hasłem: to więcej niż program i więcej niż przygoda. Dokładnie tak właśnie jest. Bo teraz to już nie tylko program, ale realne leśne obozy, organizowane również zimą dla młodszych i starszych, zabieramy ich do pięknego lasu w sąsiedztwie urokliwego Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i tam pomagamy im poznać naturę lasu, ale i poznać własną naturę. "Wylogowanych" w naszym lesie przybywa, a to dopiero początek tej przygody. Śledźcie ich m.in. na Facebooku/Wylogowani
Najlepsze z Kalisza
A gdy już wytrzepiemy z siebie wszystkie kleszcze, sosnowe igiełki i wrócimy z lasu do miasta, to ogarniamy nowe produkty w naszym sklepie internetowym najlepszezkalisza.pl. Mamy pamiątki, śmieszne gadżety i całkiem na poważnie produkty związane z naszym miastem. Wpadajcie tam czasem, może znajdziecie coś dla siebie: najlepszezkalisza.pl
Fundacja Reakcja
Między działalnością medialno - leśną prowadzimy naszą fundację. W "Reakcji" zajmujemy się m.in. promocją zdrowego i aktywnego trybu życia, propagowaniem aktywności społecznej, dobrych relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych, promocją lokalnego biznesu A do wypełniania tych misji idealnie służą i nasze media i las. Więcej o fundacji znajdziecie tutaj: fundacja-reakcja.pl
Podsumowując... prowadzimy dla Was pięć różnych marek, z różnych dziedzin życia. Razem możemy się uczyć, informować, bawić i rozwijać.
Napisz komentarz
Komentarze