Dominacja kaliskich chodziarek w Sulejówku

Pod dyktando lekkoatletek UKS 12 Kalisz toczyła się rywalizacja w chodzie sportowym na dystansie 5 kilometrów podczas zmagań, które odbyły się w Sulejówku. Zwyciężyła Paulina Tomaszewska, a druga była Emilia Wiśniewska.

Sulejówek gościł w sobotę uczestników mistrzostw Polski w chodzie na 20 kilometrów, ale głównej imprezie towarzyszyła rywalizacja na krótszych dystansach. W tej na 5 kilometrów, w kategorii do lat 18, doskonale spisały się lekkoatletki UKS 12 Kalisz. Najszybsza była Paulina Tomaszewska, która zwyciężyła z czasem 25:34. Tuż za nią linię mety minęła Emilia Wiśniewska, z wynikiem 26:35.

To nie jedyny sukces kaliszan w Sulejówku, bo dwoje innych podopiecznych trenera Pawła Wiśniewskiego wywalczyło minima na mistrzostwa Polski do lat 20. W chodzie na 10 km uczyniła to debiutująca na tym dystansie Olga Odziemek (58:55). Z kolei Jan Rosiewicz pokonał taką trasę w czasie 52:51, wypełniając w ten sposób normę startową na krajowy czempionat.

W sobotniej imprezie cenne doświadczenie zebrała Nadia Woldańska, która w rywalizacji na 3 km została sklasyfikowana na 10. lokacie. Jej czas to 18:00.

Na starcie zabrakło Amelii Błażejewskiej, która jest po przebytej infekcji gardła i swoje pierwsze starty zaplanowała na maj – informuje trener Paweł Wiśniewski.