Złote kajakarki z Kalisza. Dwa medale Marty, trzy krążki Kasi

Aż pięć medali wywalczyły kaliskie kajakarki w 85. Mistrzostwach Polski Seniorów w sprincie kajakowym. Na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy dwa złote medale do swojej bogatej kolekcji dołożyła Marta Walczykiewicz. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała też Katarzyna Kołodziejczyk, która w sumie zdobyła w ten weekend trzy krążki.

Po pierwsze złoto Marta Walczykiewicz sięgnęła na swoim koronnym dystansie K1 200 metrów. W finałowym wyścigu stoczyła zacięty bój o zwycięstwo z Heleną Wiśniewską (CWZS Zawisza Bydgoszcz), wyprzedzając ją na mecie o zaledwie trzy setne sekundy (czas Marty to 39.61). Brąz padł łupem innej kadrowiczki, Anny Puławskiej (KS AZS-AWF Gorzów, 39.78). Na drugie złoto podopieczna Zbigniewa Walczykiewicza zapracowała na długim dystansie 5000 metrów. Tę konkurencję wygrała z wynikiem 21:29.68, wyprzedzając Annę Zagórską (OŚ AZS Politechniki Poznańskiej, 21:32.55) i Magdalenę Szczęsną (KK Jezioro Tarnobrzeg, 22:03.61). Kajakarka KTW Kalisz wystartowała w sumie na trzech dystansach. W finałowym wyścigu K1 500 metrów uplasowała się na ósmej lokacie (2:01.35).

W swoim bogatym dorobku Marta Walczykiewicz ma już 56 medali mistrzostw Polski. Dodajmy, że w Bydgoszczy zdobyła swój 29. i 30. tytuł mistrzowski.

Kaliszanka Katarzyna Kołodziejczyk z trzema medalami MP.

Trzy medale – dwa złote i jeden srebrny – wywalczyła natomiast w ten weekend Katarzyna Kołodziejczyk. Zdecydowane zwycięstwo wychowanka KTW Kalisz, związana aktualnie z bydgoskim Zawiszą, odniosła w K2 200 metrów (wraz z Dominiką Putto, 37.51). Po złoto sięgnęła też w K4 500 metrów (wraz z Heleną Wiśniewską, Sandrą Ostrowską i Dominiką Putto, 1:39.16). Z kolei w K2 1000 metrów wywalczyła srebro (z Dominiką Putto, 4:00.22). W Bydgoszczy kaliszanka popłynęła również w dwóch finałach kajakowych jedynek – w K1 200 metrów finiszowała na piątym miejscu (40.58), a w K1 500 metrów uplasowała się na siódmej lokacie (2:00.38).