Kaliskie kajakarki czwarte na świecie

O krok od medalu mistrzostw świata były Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk. Kaliskie kajakarki zajęły czwarte miejsce w sobotnim finale konkurencji K2 200 metrów.

Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) i Katarzyna Kołodziejczyk (Zawisza Bydgoszcz) popłynęły szybciej niż w eliminacjach, w których uzyskały drugi wynik, ale tym razem ich czas nie wystarczył do zajęcia medalowej lokaty. Kaliszanki uplasowały się na wysokiej, aczkolwiek pechowej dla sportowców czwartej pozycji, z wynikiem 39.59. Wygrały Węgierki Blanka Kiss i Anna Lucz (38.76), przed Hiszpankami Sarą Ouzandę i Teresą Portelą (38.96) oraz Kanadyjkami Andreanne Langlois i Toshką Hrebacką (38.99).

Marta Walczykiewicz zachowała jeszcze szansę na medal odbywających się w kanadyjskim Halifax mistrzostw świata w sprincie kajakowym, bo w niedzielę popłynie w finale swojej koronnej konkurencji K1 200 metrów. Kaliszanka wystartuje na torze nr 5.