Marta Walczykiewicz tuż za podium mistrzostw świata

Marta Walczykiewicz po raz drugi w ten weekend zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach świata w sprincie kajakowym, które odbywają się w kanadyjskim Halifax. W niedzielę kaliszanka otarła się o podium w konkurencji K1 200 metrów.

W sobotę kajakarka KTW Kalisz była czwarta w K2 200 metrów. W tej konkurencji wystartowała w duecie z drugą z kaliszanek, Katarzyną Kołodziejczyk. W niedzielę zaś popłynęła w finale sprintu jedynek i także w tej specjalności musiała zadowolić się czwartą pozycją. Na mecie zameldowała się z wynikiem 43,28. Do trzeciej lokaty, którą zajęła Węgierka Anna Lucz, straciła niespełna 0,2 sekundy. Zwyciężyła Nowozelandka Lisa Carrington (41,94), przed Słowenką Anją Osterman (42,94).