Marta na podium! 15. medal kaliskiej kajakarki w Mistrzostwach Europy

Marta Walczykiewicz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w sprincie kajakowym, które odbywają się w Monachium. To 15. krążek europejskiego czempionatu w dorobku kajakarki KTW Kalisz.

Kaliszanka sięgnęła po brąz w swojej koronnej konkurencji, czyli K1 200 m. Rywalizacja w finałowym wyścigu okazała się niesamowicie zacięta. Do ustalenia końcowej kolejności potrzebna była analiza fotofiniszu. Marta Walczykiewicz, która od samego początku płynęła w czołówce, ostatecznie sklasyfikowana została na trzeciej lokacie z czasem 40.134. Zwyciężyła Dunka Emma Joergensen (39.848), a srebro zdobyła Słowenka Anja Osterman (40.061). Czwarta była Węgierka Anna Lucz, która do kaliskiej kajakarki straciła niespełna dwie dziesiąte sekundy (40.300).

Dla Marty Walczykiewicz to już 15. medal Mistrzostw Europy. W europejskim czempionacie 3 razy sięgała po złoto, sześć razy po srebro, sześciokrotnie zdobywała też brązowe krążki.