Kaliszanka Maria Rudowicz z dwoma medalami żeglarskich Mistrzostw Świata!

Znakomity występ w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców i Juniorów w olimpijskiej klasie IQFoil zaliczyła Maria Rudowicz. Ze szwajcarskiej Silvaplany żeglarka UJKS Szturwał Kalisz wraca z dwoma medalami!

W regatach rozegranych w dniach 21-28 sierpnia rywalizowało blisko 280 żeglarzy z całego świata, a zmagania toczyły się w klasie olimpijskiej IQFoil, która zadebiutuje za dwa lata na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. W kategorii U17, w której wystartowała Maria Rudowicz, ścigało się 29 zawodniczek. Kaliszanka, mimo że była jedną z najmłodszych w stawce (rocznik 2008), spisała się rewelacyjnie. Po niedzielnych wyścigach sklasyfikowana została na trzeciej lokacie, a jednocześnie była druga w gronie żeglarek w kategorii U15. Tym samym w szwajcarskiej Silvaplanie dwukrotnie stanęła na podium, sięgając po brąz (U17) i srebro (U15) MŚ.

Warto zaznaczyć, że zawodniczka UJKS Szturwał Kalisz zaczęła swoje występy dość pechowo, bo w drugim wyścigu zaliczyła falstart. Szybko jednak odrobiła straty i już do końca żeglowała w ścisłej czołówce. W niedzielę wygrała półfinałowy start, a wyścig medalowy ukończyła na trzeciej lokacie, zapewniając sobie podwójną zdobycz.

Mistrzynią świata została Węgierka Simon Hanna, a po srebro sięgnęła Hiszpanka Ariadna Patino Riutord. Kolejna z Polek, Sonia Maliszewska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), sklasyfikowana została na 11. miejscu.