Żeglowali po medale. Kaliski Szturwał na podium Mistrzostw Polski w klasach T293 i FWF

W pierwszy i drugi weekend września reprezentanci Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego „Szturwał” Kalisz z powodzeniem rywalizowali w regatach rangi mistrzostw Polski. Najpierw zdobyli medale w klasie Techno 293, a tydzień później w Formule Windsurfing Foil (FWF).

Z Mistrzostw Polski Młodzików w klasie Techno 293, które odbyły się w dniach 2-4 września w Sopocie, kaliszanie przywieźli aż siedem krążków. Pod ich dyktando toczyła się rywalizacja w kategorii 6.8 chłopców, w której zajęli całe podium. Po złoto sięgnął Jeremiasz Augustowski, srebro zdobył Wojciech Jaśkiewicz, a brąz Aleksander Luchowski. W kategorii 6.8 dziewcząt bezkonkurencyjna była Julia Przybył, a w kategorii 7.8 chłopców nie miał sobie równych Szymon Cieślak, który wygrał wszystkie osiem wyścigów. Wicemistrzem kraju w kategorii 4.0 chłopców został natomiast Nikodem Bajan. Z kolei w klasie 7.8 dziewcząt na ostatnim stopniu podium stanęła Gabriela Rudyk, ze stratą zaledwie dwóch punktów do zwyciężczyni.

Nasi pozostali zawodnicy również walczyli jak lwy. Julian Mielcarek w klasie 4.0, po fantastycznej końcówce, ostatecznie zakończył regaty na bardzo wysokim piątym miejscu. Anna Walkowiak ukończyła rywalizację zaraz za podium, niejednokrotnie pokazując, że potrafi pływać w czołówce Polski. Hanna Wojcieszak była dziesiąta, a Jan Siepracki w kategorii 7.8 chłopców piąty. W klasie 6.0 ósmy był Aleksander Ciesielski, a dziesiąty Karol Nowacki. Swój debiut na regatach zaliczył również Kuba Kaźmierczak, który ukończył pierwszy wyścig w swojej – miejmy nadzieję – pięknej karierze windsurfingowej. Na zakończeniu został wyróżniony jako najmłodszy zawodnik biorący udział w Mistrzostwach Polski – relacjonuje Monika Niewiadomska, komandor UJKS Szturwał Kalisz.

Tymczasem w miniony weekend w Pucku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Mastersów w Formule Windsurfing Foil (FWF). W tej imprezie brązowy medal w kategorii FWF 7.0 (U15) wywalczyła Julia Przybył, która po pierwszym dniu regat była nawet na czele stawki. Piątą lokatę w gronie chłopców zajął natomiast Wojciech Jaśkiewicz. Na tym samym miejscu, tyle że w kategorii FWF 8.0 (U19), sklasyfikowana została Maria Rudowicz, która była jedną z najmłodszych w stawce, a mimo to wyprzedziła zawodniczki nawet o cztery lata starsze, a do tego aż pięć wyścigów kończyła w czołowej trójce. W tej samej klasie ósma była Wiktoria Wojciechowska.

W tym roku przedstawicieli UJKS Szturwał Kalisz czeka jeszcze start w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się na przełomie października i listopada we francuskim Breście.