Pucharowy triumf szczypiornistek AWS Szczypiorno Kalisz

Szczypiornistki AWS Szczypiorno Kalisz zwyciężyły w eliminacjach wojewódzkich rozgrywek o Puchar Polski kobiet. W poniedziałek w Arenie podopieczne Pawła Ruska pokonały innego pierwszoligowca, AL-KO AZS Poznań 34:25.

Do wielkopolskich eliminacji pucharowych rozgrywek przystąpiły tylko dwie drużyny. Zarówno AWS Szczypiorno Kalisz, jak i AL-KO AZS Poznań to zespoły pierwszoligowe, tyle że kaliszanki rywalizują na co dzień w grupie B, natomiast poznanianki w grupie A. W bezpośredniej konfrontacji obu ekip, która odbyła się w poniedziałek w hali Arena, górą były podopieczne Pawła Ruska, które tym samym awansowały do dalszej fazy zmagań.

W pierwszej połowie wynik dość długo oscylował wokół remisu i dopiero tuż przed półmetkiem miejscowym udało się odskoczyć na trzy bramki (16:13). Po przerwie przewaga kaliskiej drużyny była już jednak wyraźna. Dzięki trafieniom Katarzyny Pilitowskiej ekipa Szczypiorna prowadziła w 36. minucie 22:16, a gdy seryjnie trafiała Paulina Kucharska dystans dzielący oba teamy wzrósł do dziesięciu goli (29:19 w 49. minucie) i losy rywalizacji były praktycznie rozstrzygnięte. Rezultat na 34:25 ustaliła Katarzyna Wilczek.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w kaliskich szeregach były w poniedziałek Kinga Stanisławczyk, która rzuciła osiem bramek, oraz Daria Miłek, zdobywczyni siedmiu goli.

Tymczasem w najbliższą sobotę podopieczne trenera Ruska wrócą do ligowych zmagań, w których także są niepokonane i z kompletem sześciu punktów przewodzą grupie B pierwszej ligi. O 13:00 w hali Arena podejmą Victorię Świebodzice.