Szczypiorno na zwycięskiej fali. Niepokonane kaliszanki wygrały w Olkuszu

Czwarte z rzędu zwycięstwo na pierwszoligowych parkietach zanotowały piłkarki ręczne AWS Szczypiorno Kalisz. W niedzielę niepokonane podopieczne Pawła Ruska wygrały na wyjeździe z SPR-em Olkusz 30:22, umacniając się w ten sposób na pozycji lidera rozgrywek.

Beniaminek znad Prosny szybko zyskał inicjatywę i już po kwadransie prowadził 10:4. Znakomite zawody rozgrywała Katarzyna Pilitowska, która tylko w pierwszej połowie rzuciła rywalkom aż osiem bramek, a mecz zakończyła z dorobkiem dziewięciu trafień. To po jej rzucie kaliszanki miały na półmetku siedem goli zapasu (15:8).

W ciągu siedmiu minut drugiej połowy przyjezdne powiększyły przewagę do jedenastu bramek (20:9). Wydawało się wtedy, że losy spotkania są rozstrzygnięte, ale gospodynie wróciły do gry i zaczęły odrabiać straty. W 54. minucie Szczypiorno prowadziło już tylko 26:22. Na szczęście końcówkę rywalizacji kaliszanki rozegrały koncertowo. Nie dość, że zamurowały dostęp do swojej bramki, to same dołożyły cztery trafienia i zasłużenie zwyciężyły 30:22.

Po czterech kolejkach AWS Szczypiorno z kompletem punktów przewodzi grupie B pierwszej ligi. Kolejny mecz kaliski zespół rozegra w sobotę, 22 października. Tego dnia o godzinie 14:00 podejmie w Arenie inną niepokonaną w tym sezonie drużynę, a jest nią MKS Karkonosze-Jelenia Góra.

***

SPR Olkusz – AWS Szczypiorno Kalisz 22:30 (8:15)

SPR: Januszek – Herian 6, Barczyk 4, Kozyra 2, Mrozowska 2, Nowak 2, Sioła 2, O. Sołościuk 2, Basara 1, N. Sołościuk 1, Bartusik, Faryńska, Zub.
Kary: 2. min. Rzuty karne: 2/4.

Szczypiorno: Prudzienica, Falińska, Bielak – Pilitowska 9, Miłek 7, Stanisławczyk 5, Wilczek 4, Gajos 2, Jałoszewska 2, Czyż 1, Kucharska.
Kary: 4. min. Rzuty karne: 3/4.

Sędziowali: Artur Jędrycha (Dąbrowa Górnicza) i Marcin Pytlik (Siemianowice Śląskie)