Balski nokautuje w pierwszej rundzie!

Błyskawicznie zakończył się pojedynek Adama Balskiego (17-2, 10 KO) z Nicolasem Holcapfelem (12-10, 10 KO) w ramach gali Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 25, która odbyła się w sobotę w Zakopanem. Kaliszanin znokautował rywala już w pierwszej rundzie, odnosząc siedemnaste zwycięstwo na zawodowym ringu.

Dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi i zasięgiem Balski zaczął ofensywnie i już w pierwszej rundzie, po mocnych prawych, dwukrotnie posyłał 21-letniego Słowaka na deski. Po drugim nokdaunie sędzia przerwał pojedynek. Trwał on niespełna dwie minuty (dokładnie minutę i 49 sekund).

Kaliski pięściarz, związany z grupą KnockOut Promotions, zanotował w ten sposób 17 zwycięstwo w zawodowej karierze i zarazem 10 przed czasem. W bilansie ma też dwie porażki. Dla Balskiego występ w Zakopanem był powrotem na ring po majowej konfrontacji z Alenem Babiciem, której stawką był pas WBC Silver w wadze bridger. W Londynie górą był Chorwat, choć w pierwszej rundzie był liczony.

W walce wieczoru gali Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 25 cenną wygraną odniósł Mateusz Masternak (47-5, 31 KO), który pokonał jednogłośnie na punkty Australijczyka Jasona Whateley'a (10-1, 9 KO). W ten sposób zyskał status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji IBF w wadze junior ciężkiej. W innych starciach zwyciężali m.in. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk i Laura Grzyb. Niespodziewanej porażki doznał natomiast Mateusz Tryc, który został znokautowany w drugiej rundzie przez Kolumbijczyka Leonarda Carillo.