Medale na koniec roku. Udany występ kaliskich karateków

Pięć medali wywalczyli karatecy Kaliskiego Klubu Karate Kyokushinkai w zawodach IKO Kujawy Cup. Był to ich ostatni start w tym roku, w którym łącznie zdobyli pokaźną ilość 83 krążków.

Ostatni w tym roku turniej z udziałem kaliskich karateków odbył się w sobotę we Włocławku. Wystartowało w nich sześcioro podopiecznych Jakuba Piątowskiego. Wszyscy stawali na podium, a pięcioro z nich na jego najwyższym stopniu.

Złote medale w swoich kategoriach wagowych i wiekowych wywalczyli Oliwia Walczak, Natalia Bączkiewicz, Nadia Goszczyńska, Jakub Mielczarek i Paweł Stojecki. Po brąz sięgnął natomiast Paweł Nogaj.

Nadia, Kuba i Oliwia zaliczyli po trzy wygrane walki, zaś Pawłowi Stojeckiemu wystarczyły dwie. Natalia wygrała w finale z bardziej doświadczoną dziewczyną, mającą dużo wyższy pas. Niestety Pawła Nogaja organizatorzy musieli „wrzucić” do cięższej kategorii i tam przegrał pojedynek o wejście do finału – relacjonuje sensei Jakub Piątowski, który nie tylko sekundował swoim podopiecznym, ale też sędziował walki. Podobne role pełniła Olena Kapkan z kaliskiego klubu.

W roku 2022 reprezentanci Kaliskiego Klubu Karate Kyokushinkai wywalczyli łącznie 83 medale. – Tych najważniejszych, czyli złotych, mamy aż 40, w tym jeden z Mistrzostw Europy. Srebrnych krążków zdobyliśmy 16, a brązowych 27. Łącznie byliśmy na 12 turniejach. W przyszłym roku chcielibyśmy poprawić ten wynik – podkreśla Jakub Piątowski.