Europejski sukces Ewy Barwińskiej

Kolejny świetny występ ma za sobą Ewa Barwińska. Utalentowana zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Szachowego zajęła drugie miejsce w swojej kategorii podczas Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych.

Turniej odbył się w Katowicach i był największą w tym roku imprezą szachową w Polsce. W blitzu (szachy błyskawiczne) zagrało 830 osób, natomiast w rapidzie (szachy szybkie) zawodniczek i zawodników było jeszcze więcej, bo aż 910. Tym bardziej cieszy, że w tak licznym międzynarodowym gronie znakomicie spisała się kaliszanka Ewa Barwińska.

Szachistka KTS Kalisz uplasowała się na drugiej lokacie w klasyfikacji G18 kobiet. Z lepszym rezultatem rywalizację ukończyła jedynie Ukrainka Yelyzaveta Hrebenshchykova. – Ewa była również najlepszą Polką w tej grupie – podkreśla prezes i trener Kaliskiego Towarzystwa Szachowego, Maciej Sroczyński.

W Mistrzostwach Europy w szachach błyskawicznych uczestniczyło troje reprezentantów KTS. Najlepszy był Kacper Ugorek, który sklasyfikowany został w „generalce” na 198. miejscu. Ewa Barwińska była 217., a Jędrzej Adamczewski 224. Tytuł mistrzowski wywalczył Czech David Navara.

W zmaganiach w szachach szybkich 357. był Adamczewski, a 418. Barwińska. Mistrzem Europy został Hiszpan Jaime Santos Latasa.

Dodajmy, że Ewa Barwińska została niedawno wicemistrzynią Polski do lat 20 i reprezentowała Polskę w europejskim czempionacie w szachach klasycznych.