Julia Maik z minimum na Uniwersjadę i Mistrzostwa Europy!

Julia Maik, podczas zawodów Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu, uzyskała minimum kwalifikacyjne uprawniające ją do startu w tegorocznej Letniej Uniwersjadzie oraz w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w pływaniu.

Zmagania w Oświęcimiu odbyły się w miniony weekend, a pływaczka KKS-u Kalisz rywalizowała tam w trzech konkurencjach. Szczególnie udany był dla niej start na 100 m stylem motylkowym. W tej specjalności zajęła drugie miejsce, ale najważniejszy był czas, jaki uzyskała. Rezultat 59.41 jest bowiem lepszy od minimum na tegoroczną Uniwersjadę i Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (59.50). Kwalifikację wywalczyła ponadto zwyciężczyni, Wiktoria Piotrowska (AZS AWF Warszawa, 59.31).

Również na drugiej lokacie podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego sklasyfikowana została na 100 m stylem dowolnym. Ten dystans przepłynęła w czasie 56.79. Szybsza była tylko Aleksandra Polańska (GOS Raszyn, 55.55).

Udany start Julia Maik zanotowała też na 50 m stylem motylkowym. W tej konkurencji uplasowała się na piątej lokacie z wynikiem 27.17.

Dodajmy, że w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w stylu motylkowym Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu pływaczka Kaliskiego Klubu Sportowego zajęła drugą pozycję. W zestawieniu open była piąta.

Letnia Uniwersjada odbędzie się w dniach 28 lipca – 8 sierpnia w chińskim Chengdu. Z kolei gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy (19-23 l.) będzie w dniach 11-13 sierpnia Dublin.

Tymczasem o kolejne triumfy Julia Maik powalczy w dniach 14-16 kwietnia. W tym terminie rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. W Lublinie podopieczna trenera Grudzińskiego będzie reprezentowała Akademię Kaliską.