To dolnośląska perła baroku, porównywana do pałaców w Wilanowie i Poczdamie. Historia surowo potraktowała pałac Reichenbachów w Goszczu w gminie Twardogóra. Najpierw splądrowany przez Armię Czerwoną, a w 1947 roku zniszczony przez pożar.
Od 50 lat resztki tego obiektu popadały w zupełną ruinę, a w jego wnętrzach rosły nawet drzewa. W końcu dwa lata temu tamtejszy samorząd pozyskując 9 mln zł dotacji unijnej podjął się renowacji tego, co można było jeszcze uratować. Czyszczenie, dokumentacja i konserwacja murów i pozostałości to jedno, ale mrocznego klimatu miejscu nadaje oświetlenie, które w piątek zostało próbnie włączone.
W dniu wczorajszym odbyła się konfiguracja i próba oświetlenia pałacu. Po pracach budowlanych, które dobiegły końca, to ostatni etap przed otwarciem ruin. Wydarzenie odbędzie się 28 maja a towarzyszyć jemu będzie szereg atrakcji. Iluminacja pałacu wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Cieszy nas to ogromnie! Dziś prezentujemy spojrzenie na ruiny od strony parku. Zależy nam, aby to wyjątkowe miejsce było widziane już z daleka i przyciągało spojrzenie każdego, kto będzie przejeżdżał przez Goszcz -informuje fanpage Pałac Goszcz.
Pałac znajduje się 70 kilometrów na południe od Kalisza zaraz za granicą województwa Wielkopolskiego w gminie Twardogóra.



Napisz komentarz
Komentarze