Dlaczego dobrze dopasowany stanik jest tak ważny?
Dobór idealnego stanika to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim komfortu i zdrowia. Biustonosz ma bowiem spełniać kilka istotnych funkcji, o których większość pań zapomina lub po prostu nie zdaje sobie z nich sprawy. Niezależnie od tego, czy wyborem są biustonosze balkonetki, takie jak np. te: https://avalingerie.pl/pl/198-biustonosze-balkonetki, popularne modele push-up, czy sportowe staniki, w każdym z przypadków ich zadaniem jest należyte podtrzymywanie piersi. Ze względu na fakt, jak delikatne są to części ciała, nie mogą być nadmiernie uciskane, gdyż ma to negatywny wpływa na ich wygląd i zdrowie. W przypadku kobiet, które posiadają spory biust, staniki pozwalają także na odciążenie kręgosłupa, a tym samym również zmniejszenie ryzyka występowania bolesnych dolegliwości w tym obszarze. W związku z tym, jak wiele istotnych funkcji spełnia tego typu bielizna, musi być perfekcyjnie dopasowana zarówno pod kątem rozmiaru oraz fasonu.
Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje staników. Najpopularniejsze to biustonosze półusztywniane, dostępne m.in. tu: https://avalingerie.pl/pl/19-biustonosze-usztywniane, ale także modele miękkie. Poza kwestiami praktycznymi, ich odpowiedni dobór ma także znacznie pod kątem estetyki. Okazuje bowiem, że to, jaki biustonosz zostanie włożony pod odzież, ma duży wpływa na to, jak będzie finalnie prezentować się stylizacja. Dlatego warto również i to wziąć pod uwagę w trakcie dobierania idealnego wariantu dla siebie.
Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas wybierania biustonosza?
Jeżeli mowa o nieprawidłowościach, jakie często pojawiają się przy wybieraniu stanika, to należą do nich:
- Zbyt duży luz pod biustem. Oznaką, że doszło do popełnienia tego błędu, jest unoszący się tył biustonosza.
- Za małe miseczki. Sygnałem, że ta część biustonosza została źle dopasowana jest to, iż piersi wydostają się z miseczek bokiem i/lub górą. Po ubraniu obcisłej bluzki sprawiają wrażenie, jakby były podzielone na pół lub spłaszczone.
- Za duże miseczki. W tym wypadku pierś nie wypełnia całej miseczki, co przejawia się m.in. w odstawaniu krawędzi miseczki lub marszczeniu się jej materiału.
- Zbyt wąski obwód biustonosza. Błąd ten jest zauważalny i odczuwalny niemal natychmiast. Biustonosz wówczas wbija się w ciało, powodując bolesne odgniecenia i otarcia, a dodatkowo, zarówno nad biustonoszem, jak i pod nim, pojawiają się nieestetycznie wyglądające fałdki.
- Zbyt wąska fiszbina. W takim wypadku fiszbina nie obejmuje całej piersi, jej zewnętrzna część wbija się w pierś od strony pachy, wypychając ją częściowo poza miseczkę.
Napisz komentarz
Komentarze