Wyłoniono mistrzów Kalisza w szachach

Międzynarodową obsadę miały VII Mistrzostwa Kalisza w szachach klasycznych. Impreza odbyła się w ubiegły weekend w sali Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu.

Do turnieju przystąpiło 157 zawodniczek i zawodników z Polski, Ukrainy i nawet Palestyny. Dwudniowa rywalizacja toczyła się w czterech grupach rankingowych. Na czołowych lokatach nie brakowało reprezentantów KTS Kalisz.

W grupie A drugi był Dorian Grala, z kolei w grupie B na tej samej lokacie uplasowała się Emilia Jeziorska, która była zarazem najlepszą kobietą w swojej stawce. Tymczasem w grupie D drugie miejsce zajął Jakub Wiśniarek, a zwyciężył kaliszanin Sebastian Kaźmierczak.

– W trakcie turnieju uzyskano 26 norm na wyższe kategorie szachowe. Zawody dofinansowane były ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2023 rok. Mistrzostwa objęte były honorowym patronatem Krystiana Kinastowskiego – Prezydenta Miasta Kalisza. Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Szachowe - informuje Maciej Sroczyński, prezes Kaliskiego Towarzystwa Szachowego i sędzia główny zawodów. Sędzią rundowym był Krzysztof Derecki.

Warto dodać, że w grupie C aż trzy puchary trafiły w ręce Marii Świerczyńskiej (ZSO Sędziejowice), która była trzecia, ale jednocześnie wygrała klasyfikacje na najlepszą kobietę i w kategorii CD12.