Chemik znów lepszy. Siatkarki Energa MKS szóste na koniec sezonu (ZDJĘCIA)

Siatkarki Energa MKS Kalisz po raz drugi przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3 i sezon 2022/2023 w TAURON Lidze zakończyły na szóstej lokacie.

W niedzielę w Szczecinie, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa wciąż aktualny mistrz Polski, kaliszanki musiały wygrać, aby doprowadzić do „złotego seta” i ewentualnego odwrócenia losów rywalizacji o piąte miejsce. Policzanki znów jednak okazały się zbyt mocne i podobnie jak w czwartek w Arenie wygrały bez straty seta.

W pierwszej i trzeciej partii kaliszanki zdobyły po 18 punktów. Bliskie wygranej były za to w drugiej odsłonie, bo od stanu 26:25 miały aż trzy setbole. Nie wykorzystały jednak żadnego, a gdy nie przyjęły zagrywki Agnieszki Korneluk i nie obroniły ataku Natalii Mędrzyk przegrały 28:30.

Druga porażka z Chemikiem oznacza, że sezon 2022/2023 w TAURON Lidze kaliski zespół zakończył na szóstym miejscu.