Kaliscy karatecy na podium Mistrzostw Polski Centralnej

W Wieruszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Centralnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Z powodzeniem w tej imprezie rywalizowali reprezentanci Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club.

W konkurencji kata, w której ocenie poddawane są układy techniczne, podopieczni Tomasza Jeżyka i Marcina Antosiaka dwukrotnie zajmowali miejsca medalowe. Druga w kategorii U14 była Hanna Korzepska, z kolei jej klubowy kolega Przemysław Chucki uplasował się na trzeciej lokacie.

Równie udana dla kaliskich karateków była rywalizacja w konkurencji kumite, czyli w walkach w pełnym kontakcie. W tej specjalności znakomicie spisała się Zofia Sulikowska, która wywalczyła srebro w kategorii U12, pokonując w drodze po medal zeszłoroczną mistrzynię kraju. Bezkonkurencyjny był Kacper Jeżak, który wszystkie swoje pojedynki w kategorii wagowej do 65 kg (U16) wygrał przed czasem. O podium otarł się natomiast debiutujący w imprezie tej rangi Łukasz Kaźmierczak, który musiał uznać wyższość doświadczonych rywali, ale i tak został sklasyfikowany wysoko, bo na czwartej pozycji.

To był dobry występ. Warto było tu być. W samym turnieju wzięło udział ponad 100 osób. Dla naszych podopiecznych było to kolejne ciekawe doświadczenie. Teraz czekamy na następne zawody, na które pojedziemy do Inowrocławia – podsumował trener Tomasz Jeżyk.