Medalowe łupy Julii Maik. Pływaczka KKS-u trzykrotnie na podium seniorskich Mistrzostw Polski

Sześć medali, w tym trzy seniorskie, padło łupem Julii Maik w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Zawody z udziałem całej krajowej czołówki rozgrywano od środy do soboty w Olsztynie.

W pierwszym dniu imprezy podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego została wicemistrzynią Polski seniorek na dystansie 100 m stylem motylkowym. W eliminacjach jako jedyna złamała barierę jednej minuty (59.81), a w finale, mimo że popłynęła jeszcze szybciej (59.24 – czas lepszy niż minimum na Letnią Uniwersjadę w Chengdu), to została sklasyfikowana na drugiej lokacie, bo znakomicie spisała się bardziej doświadczona Paulina Peda (AZS AWF Katowice, 58.25), która uzyskała minimum na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Fukuoce. Julia Maik była zarazem bezkonkurencyjna w gronie młodzieżowców.

W piątek pływaczka KKS-u stanęła na podium w rywalizacji na 200 m stylem motylkowym. Eliminacje ukończyła z piątym rezultatem (2:22.16), natomiast w finale zameldowała się na mecie na trzeciej pozycji (2:16.49), gwarantującej brąz. Przed nią uplasowały się Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź, 2:11.64) oraz Klara Kowalska (AZS UMCS Lublin, 2:13.21). W klasyfikacji młodzieżowców najlepsza kaliska sportsmenka była druga.

Dorobek medalowy o kolejne dwa krążki pochodząca z Sieroszewic pływaczka wzbogaciła podczas sobotniej rywalizacji na 50 m stylem motylkowym. Do finału Julia Maik awansowała z najlepszym czasem (26.69), natomiast w decydującym wyścigu finiszowała na trzeciej lokacie (26.43), ustępując nieznacznie Annie Dowgiert (KS Warta Poznań, 26.28) i Joannie Świątek (UKS Feniks Dębica, 26.42). Do tej drugiej straciła zaledwie jedną setną sekundy. Te wyniki przełożyły się dla zawodniczki KKS-u na srebro w gronie młodzieżowców.

Podopieczna trenera Grudzińskiego wystartowała ponadto w eliminacjach na 100 m stylem dowolnym, uzyskując trzeci wynik (57.01). Do zmagań finałowych nie przystąpiła, skupiając się na „50” motylkiem. Tym samym zawody zakończyła z jednym złotem medalem, trzema srebrnymi i dwoma brązowymi krążkami.