Kaliszanka na podium kwalifikacyjnych regat w sprincie kajakowym

W Wałczu odbyły się regaty kwalifikacyjne do kadr narodowych w kajakarstwie. Świetnie w tych zmaganiach spisała się Katarzyna Kołodziejczyk. Kaliszanka trzykrotnie była trzecia i takie też miejsce zajęła w klasyfikacji generalnej. W rywalizacji uczestniczyła także Marta Walczykiewicz.

Kwalifikacje do kadr narodowych przeprowadzono w ramach Ogólnopolskich Wiosennych Regat Konsultacyjnych, stanowiących pierwszą serię Pucharu Polski w sprincie kajakowym. W Wałczu stawiła się cała krajowa czołówka, która przez dwa dni walczyła o prawo startu w tegorocznych imprezach międzynarodowych. Kajakarki rywalizowały w czterech konkurencjach. Z udanego występu może być zadowolona kaliszanka Katarzyna Kołodziejczyk, wychowanka KTW Kalisz, a od kilku sezonów zawodniczka CWZS Zawisza Bydgoszcz.

W sobotę odbyły się wyścigi jedynek na długich dystansach. Na 2000 metrów Kołodziejczyk uzyskała trzeci czas (8:48.35), ustępując Adriannie Kąkol (KKW 1929 Kraków, 8:47.88) i Karolinie Nai (KS Posnania Poznań, 8:48.32). Również trzecia była w wyścigu na 1 km (4:19.33), gdzie szybsze okazały się Justyna Iskrzycka (KS AZS-AWF Katowice, 4:17.15) i Dominika Putto (CWZS Zawisza Bydgoszcz, 4:18.84).

W niedzielę rozegrano zmagania na sprinterskich dystansach. Kolejne trzecie miejsce Katarzyna Kołodziejczyk zajęła na 500 metrów (1:54.62). Przed nią uplasowały się wspomniane Naja i Putto. Kaliszanka wystartowała też na 200 m. W wyścigu na tym dystansie wzięło udział dziewięć najlepszych kajakarek z poprzednich przejazdów. Tu wychowanka KTW finiszowała na piątej lokacie (41.80), a wygrała Naja, przed Putto i Heleną Wiśniewską (CWZS Zawisza Bydgoszcz).

W regatach uczestniczyła również Marta Walczykiewicz, która na 2000 metrów miała 21. wynik, a zmagań na 1000 m nie ukończyła. Z kolei dzień później wicemistrzyni olimpijska w cuglach wygrała finał C na 500 metrów (1:59.97), z ponad pięciosekundową przewagą nad resztą stawki. – W sporcie tak jak i w życiu, nie zawsze wszystko idzie tak, jak byśmy tego oczekiwali. Ale nie sztuką jest zapomnieć, sztuką jest pozbierać się i zacząć wszystko od nowa. Widzimy się na Mistrzostwach Polski, bo dalej robię to, co jest miłością mojego życia – skomentowała utytułowana kajakarka KTW Kalisz.