Kaliskie kajakarki mistrzyniami Polski. Cztery medale Katarzyny Kołodziejczyk (ZDJĘCIA)

Cztery medale, w tym dwa złote, padły łupem kaliszanki Katarzyny Kołodziejczyk podczas 86. Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie kajakowym. Na koniec dwudniowej imprezy tytuł mistrzowski wywalczyła też Marta Walczykiewicz.

Już w pierwszym dniu zawodów, które rozegrane zostały na torze regatowym Malta w Poznaniu, Katarzyna Kołodziejczyk stanęła na podium. Wychowanka KTW Kalisz, od kilku lat trenująca w bydgoskim Zawiszy, wywalczyła srebro w jedynce na 500 metrów. W finale uzyskała czas 2:02.87. Szybsza była tylko jej klubowa koleżanka Dominika Putto (2:02.79), a trzecie miejsce zajęła doświadczona Karolina Naja (2:03.06). Wcześniej Kołodziejczyk wygrała swój wyścig eliminacyjny i była druga w półfinale.

W niedzielę kaliszanka zdobyła aż trzy krążki. Najpierw sięgnęła po złoto w K4 500 m w osadzie Zawiszy, w której popłynęły też Sandra Ostrowska, Helena Wiśniewska i Dominika Putto (1:41.68). Nieco później wywalczyła brąz w K1 200 m (45.39), ustępując tylko wspomnianej Putto oraz Annie Puławskiej. Z kolei w popołudniowej serii Katarzyna Kołodziejczyk została mistrzynią Polski w K2 200 m. Płynąc w duecie z Dominiką Putto uzyskała wynik 42.49.

W Poznaniu startowała także Marta Walczykiewicz, która w ostatniej niedzielnej konkurencji zdobyła tytuł mistrzowski. Kajakarka KTW Kalisz okazała się najlepsza w jedynce na długim dystansie liczącym 5000 metrów (23:47.22). Drugą w klasyfikacji zawodniczkę wyprzedziła o prawie osiem sekund, a trzecią o ponad minutę.

Wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro rywalizowała jeszcze w dwóch konkurencjach – w K1 500 m zajęła ósme miejsce (2:04.51), wygrywając wcześniej swój półfinał, zaś w sprincie jedynek na 200 metrów uplasowała się tuż za podium, na czwartej lokacie (45.67).