Komplet medali Julii Maik w finale Grand Prix

Trzy medale, każdy w innym kolorze, wywalczyła Julia Maik w finałowych zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski, które odbyły się przed tygodniem w Łodzi.

Najpierw podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego sięgnęła po brąz na dystansie 50 m stylem motylkowym. W finale uzyskała czas 26.59. Szybsze były tylko Paulina Peda (AZS AWF Katowice, 26.27) i Joanna Świątek (UKS Feniks Dębica, 26.52).

W kolejnym dniu zawodów pochodząca z Sieroszewic pływaczka wywalczyła srebro na 100 m stylem motylkowym. W finale tej konkurencji do ostatnich metrów rywalizowała o zwycięstwo z Wiktorią Piotrowską (AZS AWF Warszawa). Ostatecznie minimalnie lepsza okazała się rywalka. Wynik Julii Maik to 58.99 (rekord życiowy), zaś Piotrowskiej 58.88.

Na koniec zawodniczka sekcji pływackiej KKS Włókniarz 1925 Kalisz była najlepsza na dystansie 100 m stylem dowolnym. Choć w eliminacjach zanotowała trzeci rezultat, to w finale nie miała sobie równych, uzyskując nową „życiówkę”, która wynosi obecnie 56.16. Za nią finiszowały Aleksandra Polańska i Julia Kulik (obie KU AZS UW).

W końcowej klasyfikacji Grand Prix edycji 2022/2023 pływaczka KKS-u uplasowała się na szóstym miejscu w kategorii open kobiet, z wynikiem 2377 pkt zgromadzonym za trzy najlepsze czasy. Na pierwszej lokacie ex aequo sklasyfikowane zostały Paulina Peda (AZS AWF Katowice) i Adela Piskorska (KU AZS UMCS Lublin), które zanotowały po 2610 pkt.