Złota czwórka. Wychowanka KTW Kalisz mistrzynią świata w wioślarstwie!

Weronika Ludwiczak została młodzieżową mistrzynią świata w wioślarstwie. Wychowanka KTW Kalisz stanęła na najwyższym stopniu podium podczas regat, które odbyły się w bułgarskim Płowdiw.

Po tytuł młodzieżowej mistrzyni świata kaliszanka Weronika Ludwiczak, która obecnie trenuje w ekipie Lotto Bydgostia, sięgnęła w czwórce bez sterniczki. W złotej osadzie popłynęły także Martyna Jankowska (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Barbara Jęchorek (Posnania Poznań) i Anna Potrzuska (AZS AWFiS Gdańsk). Biało-czerwone najpierw wygrały swój przedbieg (06:44.98), uzyskując bezpośredni awans do finału A, w którym także nie miały sobie równych. Na mecie zameldowały się z wynikiem 06:33.99. Srebro zdobyły Chilijki (06:34.39), a brąz Australijki (06:35.80).

Tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, które zakończyły się w niedzielę w bułgarskim Płowdiw, były historyczne dla polskiego wioślarstwa. Reprezentanci naszego kraju wywalczyli bowiem rekordowe cztery medale – dwa złote i dwa srebrne.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku wychowanka trenera Pawła Rakowskiego, jeszcze jako zawodniczka KTW Kalisz, została brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wioślarstwie.