Julia Maik czwarta w Europie!

Julia Maik była o krok od wywalczenia medalu w swoim pierwszym starcie podczas odbywających się w Dublinie Mistrzostw Europy do lat 23. Pływaczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz zajęła w piątek czwarte miejsce w klasyfikacji europejskiej na 100 m stylem motylkowym.

Już w porannych eliminacjach na 100 m stylem motylkowym podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego uzyskała szósty czas (59.38), kwalifikując się do finału A. W decydującym wyścigu popłynęła jeszcze szybciej (58.95), bijąc rekord życiowy i meldując się na mecie na piątej lokacie. W klasyfikacji europejskiej zajęła jednak czwarte miejsce. W ME U23 uczestniczą bowiem także pływacy spoza Starego Kontynentu – ze Stanów Zjednoczonych i RPA, a przed Julią Maik sklasyfikowana została Amerykanka Emma Sticklen, która była trzecia.

Tymczasem w sobotnie przedpołudnie pochodząca z Sieroszewic pływaczka rywalizowała na 50 m stylem dowolnym. W swojej serii eliminacyjnej zajęła szóste miejsce, z wynikiem 25.94.

W Dublinie 19-letnia Julia Maik popłynie także na 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Obie konkurencje odbędą się w niedzielę. W stolicy Irlandii przebywa również klubowy trener pływaczki KKS-u, Dominik Grudziński, który jest członkiem sztabu szkoleniowego polskiej kadry.