Złoto i brąz Julii Maik. Pływaczka KKS-u na podium mistrzostw Europy!

Dwa medale – złoto i brąz – wywalczyła Julia Maik w pływackich mistrzostwach Europy do lat 23. Po oba krążki sięgnęła w niedzielę, podczas ostatniego dnia rywalizacji w Dublinie.

W niedzielę pływaczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz wystartowała w dwóch konkurencjach – indywidualnie na 50 m stylem motylkowym oraz w sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym. W obu stawała na podium.

W porannych eliminacjach na 50 m motylkiem Julia Maik wygrała swój wyścig, a czas 26.49 był drugim wynikiem biorąc pod uwagę wszystkie serie. W popołudniowym finale poprawiła ten rezultat na 26.26 (nieznacznie gorszy od rekordu Polski), co przełożyło się na trzecie miejsce i brązowy medal. Szybsze były Słowenka Neza Klancar (26.02) i Turczynka Aleyna Ozkan (26.17).

Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego zrezygnowała ze startu na 100 m stylem dowolnym, ale w niedzielę pojawiła się jeszcze w sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym. I wydatnie przyczyniła się do zdobycia przez polski mikst tytułu mistrzowskiego. Team w składzie Kamil Sieradzki, Jakub Kraska, Julia Maik i Kornelia Fiedkiewicz przypłynął w finale na drugiej lokacie (3:28.32). Wygrali reprezentanci Stanów Zjednoczonych, ale oni startowali poza konkurencją. Złoto ME U23 przypadło więc biało-czerwonej sztafecie, która wyprzedziła Brytyjczyków i Niemców.

W Dublinie pływaczka KKS-u rywalizowała też na 100 m stylem motylkowym, gdzie była czwarta w klasyfikacji europejskiej, oraz na 50 m stylem dowolnym, zajmując w swojej serii szóste miejsce. Szerzej o tych startach informowaliśmy TUTAJ.

W ME U23 w pływaniu reprezentanci Polski zdobyli jedenaście krążków - pięć złotych oraz po trzy srebrne i brązowe. W klasyfikacji medalowej uplasowali się na czwartej pozycji, za Irlandią, Wielką Brytanią i Niemcami.