Blisko pierwszych punktów. Piłkarki ręczne AWS Energa powalczyły z Galiczanką

Szczypiornistki AWS Energa Szczypiorno Kalisz wciąż muszą czekać na premierową zdobycz w ORLEN Superlidze Kobiet, choć tym razem były najbliżej przełamania. W niedzielę po dość zaciętym spotkaniu uległy na wyjeździe Galiczance Lwów 27:32.

Mecz odbył się w Łańcucie, gdzie swoje domowe potyczki rozgrywa zespół z Ukrainy. Kaliszanki niemal do samego końca walczyły w nim o zwycięstwo. W pierwszej połowie, po pięciobramkowej serii, odskoczyły rywalkom na 11:9, ale na przerwę traciły do nich jednego gola. W drugiej części prowadzenie też zmieniało się dość często. W 40. minucie, po rzutach Martyny Borysławskiej i Katarzyny Wilczek, przyjezdne miały dwubramkowy zapas (20:18), ale potem znów musiały odrabiać minimalną stratę. Jeszcze w 52. minucie tablica wskazywała remis 26:26. W końcówce beniaminkowi zabrakło jednak skuteczności. Do ostatniej syreny konto kaliskiej ekipy powiększyło się tylko o trafienie Darii Miłek. Drużyna z Lwowa odpowiedziała natomiast sześcioma bramkami i wygrała 32:27. Sporo szkód podopiecznym Łukasza Kobusińskiego wyrządziła Milana Shukal, która zanotowała aż 13 celnych rzutów. W AWS Energa najskuteczniejsza była wspomniana Katarzyna Wilczek, zdobywczyni siedmiu goli.

Beniaminek znad Prosny zanotował w niedzielę piątą porażkę w ORLEN Superlidze Kobiet. Teraz przed kaliską drużyną nieco dłuższa przerwa. Do ligowej rywalizacji wróci ona 24 października. O punkty będzie niezwykle trudno, bo zagra wtedy na parkiecie mistrza Polski, Zagłębia Lubin.